ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 12:24

"Hz. Muhammed(SAV) en güzel rehberdir"


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İslam dininin büyük Peygamberi Hz. Muhammed’in(SAV) bütün insanlık için örnek olduğunu söyledi. Hisarcıklıoğlu, "İnsanlığın güneşi Hz. Muhammed (SAV) doğru ve onurlu bir yaşam sürmek isteyenler için en güzel rehberdir." dedi.

Hisarcıklıoğlu, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Peygamberimizin(SAV) ‘ya hayırlı bir şey söyleyin ya da susun’ diyen, kusurları örtmeyi, güzellikleri övmeyi öngören, her şeyi hak ve adalet üzerine yaşamayı temel edinen üstün ahlak anlayışı, güzel ve onurlu bir yaşam için, mutlu yarınlar için hepimize en güzel örnektir." ifadelerini kullandı.

Müslümanların rehberi ve tüm insanlığın büyük bir hayranlıkla tanıdığı Hz. Muhammed’in (SAV) yeryüzüne teşrifinin mutluluğu içinde olduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, "İnsanlığın güneşi Hz. Muhammed (SAV) doğru ve onurlu bir yaşam sürmek isteyenler için en güzel rehberdir. Güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen, insanın sahip olması gereken bütün erdemlerin en güzel uygulayıcısını hepimiz iyi anlamalıyız. Son Peygamber Hz. Muhammed (SAV) Yüce Allah’ın elçisi olarak tüm insanlığın önüne büyük bir ufuk koymuş, iyiye ve güzele doğru ışıklı ve nurlu bir yol açmıştır. ‘Sizin davranışlarınıza bakıp da, Müslüman olmaya özenen insanlar yoksa, imanınızı gözden geçiriniz’ diyerek İslam dininin anlamını müthiş bir ifade ile bildiren ve hiçbir insanın bir diğerine üstünlüğü olmadığını, üstünlüğün sadece takvayla gerçekleştiğini anlatan yüce dinin tebliğini yapan Hz. Muhammed (SAV) bugün ulaştığımız ve değerini anladığımız pek çok medeni değerin mesajını 1400 yıl önceden vermişti." açıklamasını yaptı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER