ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:04

Hz. Hatice Camii’nin temeli atıldı


Eryaman'da Göksu Mahallesi Hz. Hatice Camii'nin temeli törenle atıldı.

Tören, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Kazan Kaymakamı Veysel Beyru, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış, Etimesgut Müftü Vekili Mervan Özyön, bürokratlar, İşadamları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Kur’an-ı tilaveti ile başlayan programda Hz. Hatice Camii yaptırma, yaşatma ve kültür derneği başkanı Hediye Yüksel bir konuşma yaptı. Dernek Başkanı Yüksel, camilerin önemine vurgu yaparak, "Camilerden hanımların yeterince faydalanamadığı düşüncesi ile camimizde hanımlara ayrı bir önem vereceğiz ve Hz. Hatice annemizi kendimize örnek alacağız." diye konuştu.

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna ve Ak Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Etimesgut Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Satılmış yaptıkları konuşmalarda camilerin toplumumuzdaki önemini anlatan birer konuşma yaptılar. Törenin sonunda protokol dualarla beton mikserinin butonuna beraberce basarak ilk harcı, cami temeline attı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER