ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 16:10

Huzurevinde Sevgililer Günü kutlaması


Türk Kızılayı Adana Şubesi üyeleri, Sevgililer Günü dolayısıyla huzurevinde kalanlara karanfil dağıttı.
Türk Kızılayı Şube Başkanı Ramazan Saygılı, şube yönetim kurulu üyeleri Niyazi Çetinkaya, Reşat Karaca ve gençlik kolları üyeleri, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki yaşlıları Sevgililer Günü'nde yalnız bırakmadı. Ziyarette, özel gün anısına pasta kesilerek, yaşlılara ikram edildi.
Şube Başkanı Saygılı, yaptığı konuşmada, huzurevinde kalanlarla bu anlamlı günde bir arada olmayı ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Yaşlıların Sevgililer Günü'nü kutlayan Saygılı, "Ayrıca burada 'Yalnız Değilsiniz' adlı kampanyayı da başlatmak istiyoruz. Bugünden başlayarak her 15-20 günde bir gençlerimiz huzurevi sakinlerine kitap okuyacak, onlarla sohbet edecek. Böylece onların yalnızlıklarının giderilmesi konusunda başlangıç yapmış olacağız. Kampanyamızın diğer illere örnek olmasını diliyoruz" diye konuştu.
Adana Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nurdan Avcı ise ziyaretten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, Türk Kızılayı'nın yaşlıları Sevgililer Günü'nde de yalnız bırakmadığını kaydetti.
Huzurevinde kalanlara, odaları ziyaret edilerek karanfil verildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER