ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ekim 2014 Cuma 19:36

Huzurevi sakinleri düzenlenen etkinlikte eğlendi

Huzurevi sakinleri düzenlenen etkinlikte eğlendi

Alpraslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşılar, ilin yerel sanatçısı Mustafa Koç, tarafından düzenlenen etkinlikte eğlendi.


Yozgat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Alpraslan Türkeş Huzurevinde kalan yaşılar, ilin yerel sanatçısı Mustafa Koç, tarafından düzenlenen etkinlikte eğlendi. Huzurevi sakinleri her zamankinden farklı bir gün geçirmenin mutluluğunu yaşarken, sanatçı Mustafa Koç ve davetlilerle oyunlar oynayan halaya duran ve hatta dans eden yaşlılar gösterilen ilgiden son derece memnun kaldı.

Programda davetliler huzurevi sakinlerine çiçek ve çeşitli hediyeler vererek gönüllerini alıp, pasta ikramında bulundu. Gençler yaşlılarla yakından ilgilendi ve sohbetler etti. Kimi yaşlılar söyleyen şarkılara alkış tuttu, kimileri eşlik etti. Gösterilen ilgi karşısında mutlu olan yaşlılar farklı bir akşam geçirmenin huzurunu yaşadı.

Yozgat’ın sevilen keman sanatçısı Mustafa Koç, yaşlılara her zaman gereken önemin verilmesi gerektiğini vurguladı. Koç, “Sevilen bir yaşlı çiçek açmış bir kır gibidir” sözünden hareketle geçmişin aynası büyüklerimize olan saygımızı, sevgimizi göstermek amacıyla gönüllü olarak bu programı düzenledik. Bundan sonra da fırsat buldukça gerek ziyaretlerimiz, gerekse bu tür programlarımızla her zaman yaşlılarımızın yanında olmaya, onların gönüllerini hoş etmek adına elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu bir sosyal sorumluluktur ve bende ekip arkadaşlarımla birlikte bu sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmek, toplumda sosyal sorumluluk bilincinin de önemine dikkat çekmek adına etkinliklere devam edeceğiz.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER