ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 14:24

Huzur Sokağı’nın Necati’si Afrika’da yetimhane yaptıracak

Huzur Sokağının Necatisi Afrikada yetimhane yaptıracak


Huzur Sokağı dizisindeki kitapçı Necati rolüyle ün kazanan Taylan Güner, Kimse Yok Mu Derneği’nin kuruluşunun 11. yılına özel hazırlanan ‘Karınca Yuvası’ adlı projenin koordinatörlüğünü yaparak 11 tasarımcıyla 11 ülkenin kıyafetlerini tasarlayacak.

Somali’den Haiti’ye, Endonezya’dan Yemen’e kadar birçok ülkenin renklerini yansıtılacağı kıyafetler, 18 Mayıs’ta İstanbul Tenis Kulübü’nde sergilenecek. Her ülke için yapılacak üç ayrı tasarım 360 dolardan açık artırmayla satılacak. Tasarımların satışından elde edilecek gelir 11 ülkedeki yetimler için harcanacak. Proje koordinatörü Taylan Güner, yetimler için Kimse Yok Mu Derneği ile birlikte hedeflerinin her yıl bir ülkeye yetimhane kurmak olduğunu söyledi. İlk yetimhane ise Bangladeş’e yapılacak.

Karınca Yuvası Projesi’nde Esra Seziş Afganistan’ı, Çağla Aksu Burundi’yi, Esra Keskin Demir Somali’yi, Gönül Kolat Pakistan’ı, Kuaybe Gider Senegal’i, Kübra Tekin Sudan’ı, Pınar Akşam Endonezya’yı, Şüheda Aydın Filistin’i, Safiye Ekiz ise Haiti’yi tasarımlarına yansıtacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER