ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2013 Pazar 09:27

Hüseyin Gülerce'den çarpıcı yorum

Hüseyin Gülerceden çarpıcı yorum

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, gerilimin toplumu ikiye böldüğünü söyledi ve ekledi: Gemi batarsa hepimiz boğuluruz


AK Parti ve Cemaat arasında yükselen gerilim sürerken, hareketin önde gelen isimlerinden Hüseyin Gülerce'nin açıklamaları tansiyonu düşürmeye devam ediyor. Daha çok Twitter hesabından sağduyulu mesajlar vererek tansiyonu düşüren Gülerce, Türkiye gazetesinden Fatih Vural'a konuştu.

İşte Hüseyin Gülerce'nin o röportajı;

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Başbakan Erdoğan'a yönelik operasyonun siyasi olduğunu ve kabul edilemeyeceğini söyledi. Gülerce, "Bu noktada sayın Erdoğan'ın yapması gereken, yolsuzlukla mücadeleye çok net bir biçimde sahip çıkmasıdır. Kendisi, yolsuzlukların üstüne gideceğini söyledi; ama bu sözleri, gündemin içinde, satır aralarında kayboldu. Başbakan Erdoğan açık biçimde, 'Bu yolsuzlukların üstü örtülmeyecek' demeli. Ben bunu AK Parti için de bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

"AİLELERE ATEŞ DÜŞTÜ"

Bu gerilimin toplumu ikiye böldüğünü belirten Gülerce, mütedeyyin kitlenin hiç yaşamadığı bir ayrışma yaşadığını ve bu nedenle açıklama yapma ihtiyacı hissettiğini kaydetti. Olayların herkesin gözü önünde cereyan ettiğini vurgulayan Gülerce, "Ailelere ateş düştü. Baba, oğul ve eşler arasında farklılıklar meydana gelmeye başladı. Kimi yapılanları tasvip ediyor, kimi 'Başbakanımı götürmeye çalışıyorlar' diyor. Ben bunun derinleştiğini gördüğüm için bu tepkiyi verdim. Bu, seyredilecek ayrışma değil. Hepimizi aynı gemideyiz. Gemi batarsa, bundan Türkiye zarar görecek. 'Cemaat mi, Hükümet mi haklı?' boyutunu aştım. Burada fedakarlık gerekiyor. Sayın Başbakanın bir çağrı yapması ve 'Ben 75 milyonun Başbakanıyım. Şimdiye kadar olan oldu; ama bu iş tehlikeli yere doğru tırmanıyor' demesi lazım" diye konuştu.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER