ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:45

Hüseyin Çelik'ten Yurt gazetesine sert tepki

Hüseyin Çelikten Yurt gazetesine sert tepki

AK Parti sözcüsü Hüseyin Çelik bugün şahsıyla çıkan habere ateş püskürdü.


Yurt gazetesinde Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik hakkında bugün yer alan bir haberde, "Başbakan'a soruyoruz: Çelik iki eşli mi?" başlığı kullanılırken, "Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ak Parti Sözcüsü gibi kritik görevleri üstlenen Hüseyin Çelik, biri resmi nikahlı iki eşle birlikte mi yaşıyor? Çelik'in imam nikahlı ikinci eşinin kadrosunun halen Meclis'te gözüktüğü, ancak kendisinin Ak Parti Merkezi'nde Çelik'e bağlı olarak çalıştığı doğru mu?" gibi ifadelere yer verildi.

"KÜLLİYEN YALAN VE İFTİRADIR"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik, gazetede medeni durumuna ilişkin yer alan habere tepki gösterdi. Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yapan Çelik, "Hem tüm halkımız, hem AK Partili yol ve dava arkadaşlarım bilsinler ki, şahsıma yöneltilen bu iddialar, külliyen yalan ve iftiradır. Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır." dedi.

"HEDEF PARTİM VE İKTİDARIMIZDIR"

Hüseyin Çelik, Twitter hesabından attığı mesajlarla şu açıklamayı yaptı: "Son günlerde, şahsi ve ailevi hayatımla ilgili alçakça dedikodu, yalan ve iftiralarla dolu son derece kirli bir kampanya başlatılmıştır. Bugüne kadar daha çok sosyal medya üzerinden yürütülen bu kampanya, şimdi marjinal ideolojik grupların sesi olan gazetelere taşınmıştır. 'Cemaati ve Ak Parti'yi Bitirme Eylem Planı'nda, 'M.E Bakanı Hüseyin Çelik, kamuoyunda yıpratılacaktır.' diye hedef gösterilen tek bakandım.

"KİRLİ VE ALÇAKÇA BİR KAMPANYA"

Bugün Ergenekon Davası'nda yargılama konusu olan söz konusu belgeden beri, şahsıma yönelik bu kirli ve alçakça kampanya sürdürülmektedir. Bugüne kadar, söz konusu pespayeliklere, belden aşağı vurmalara iddia sahiplerini ve iddialarını ciddiye almadığım için cevap vermedim. Bugün bu adice iftiralar,bu sefer sahibi bir Chp milletvekili olan, Beşar Esad'ın yayın organı gibi hareket eden bir gazeteye taşınmıştır. Bu sefer, kamuoyuna ve bizi seven insanlara duyduğum saygıdan dolayı, onların gerçekleri bilmesi adına bu açıklamaları yapıyorum. Hem tüm halkımız, hem AK Partili yol ve dava arkadaşlarım bilsinler ki, şahsıma yöneltilen bu iddialar, külliyen yalan ve iftiradır.

"ZAVALLILAR"

İddia sahipleri, iddiasını ispat etmekle yükümlüdür. Aksi halde iftiracı olurlar. Bu kampanyanın hedefi elbette partim ve iktidarımızdır. Bizimle siyaseten mücadele edemeyenlerin, böyle ucuzcu ve ahlak dışı yöntemlere başvurmaları onların zavallılığının bir göstergesidir." dedi.

"ÇOK AĞIR TAZMİNAT DAVALARI AÇACAĞIM"

Dedikoduyu nefret edenlerin çıkardığının altını çizen Çelik, "Unutulmasın ki, dedikodu nefret edenler tarafından çıkarılır, aptallar tarafından yayılır ve geri zekalılar tarafından inanılır. "Çamur at, tutmazsa izi kalır' yöntemiyle rakipleriyle mücadele edenler, bilsinler ki, o çamur bir gün kendi suratlarına sıçrar. Gerek sosyal medyada, gerekse gazetelerinde şahsıma yönelik bu itibarsızlaştırma kampanyasını açanlara çok ağır tazminat davaları açacağım" ifadelerini paylaştı.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER