ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 17:00

Hüseyin Çapkın'ın yerine gelecek isim belli oldu

Hüseyin Çapkının yerine gelecek isim belli oldu

Ani bir kararla görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine Selami Altınok.


Türkiye'yi sarsan rüşvet operasyonunda İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da görevden alındı. İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın yerine Aksaray Valisi Selami Altınok getirildi.

ÇAPKIN'DAN iLK AÇIKLAMA

Hüseyin Çapkın "Nasıl geldiysek öyle gidiyoruz. Merkeze alındım, hayırlısı olsun" dedi.

Dün yapılan operasyonlarda İstanbul'daki 11 emniyet müdürünün görev yerleri değiştirilmişti. Son değişiklik ise İstanbul emniyetinin bir numarasında yapıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne Selami Altınok getirildi.

Selami Altınok KİMDİR?

1966 yılında Erzurum İli Narman İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Erzurum'da tamamladıktan sonra, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümüne girdi. 1988 yılında üniversiteyi bitirdi. 1989 yılında Erzincan'da Kaymakam adayı olarak göreve başladı.

Bir yıl süreyle İngiltere'de bulundu. Sırasıyla; Kayseri Akkışla İlçesinde Kaymakam Vekilliği, Tokat Almus, Bitlis Güroymak, Van Erciş, Samsun Terme ve Antalya Serik ilçelerinde Kaymakamlık yaptıktan sonra Erzurum İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı. Van 100. Yıl Üniversitesinde Yakın Çağ Tarihi üzerine Yüksek Lisansını tamamladı. Ağustos 2012 tarih ve 2012/3511 Sayılı Kararname ile Aksaray Valisi olarak atanmıştır.

Selami Altınok evli olup, iki erkek, bir kız çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER