ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 16:22

Hüseyin Çapkın: Yasalara göre haberdar olmamamız normal


İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden alınarak merkez valisi olarak atanan Hüseyin Çapkın, “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal.” dedi.

Bursa Ekometre Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Kenan Sertalp, bugünkü köşe yazısında, Bursa emniyet müdürü olduğu dönemde tanıştığı Hüseyin Çapkın ile görevden alınması konusunu telefonla konuştuğunu söyledi. Sertalp, Hüseyin Çapkın’ın, operasyondan haberdar olmaması konusunda, “Savcı böyle bir operasyon yürüttüğü vakit emniyetin ilgili birimini bloke eder, tamamen kendisinin emri altında operasyon yürütür. Yasalara göre haberdar olmamamız normal.” dediğini yazdı.

Sertalp, ayrıca, Hüseyin Çapkın’ın, şu değerlendirmeyi yaptığını ifade etti: “Devletimiz için Hüseyin Çapkın feda olsun. Çok koşan, birilerine çarpar. Biz birilerine çarpmadık ama birileri bize çarptı. Yorulduk ama şu anda takdiri ilahi bu. Takdir edilen duruma rıza göstermekten başka yapabilecek bir şeyimiz yok. Omzundan bir yük kalktı. İstanbul'un yükünü sırtından indirmiş olmakla rahatladığımı, nefes aldığımı hissediyorum.“
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER