ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 12:16

Hurda minibüste yalnız yaşıyor


Zonguldak'ta 25 yıldır kalacak yeri olmadığı için sokaklarda yaşayan 58 yaşındaki İsmail Salman, bir yıldır hurda minibüste yaşam mücadelesi veriyor.

Dilaver Mahallesi'ndeki hurda minibüste barınan Salman, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasının yıllar önce yaşamını yitirdiğini ve 6 kardeşi olduğunu söyledi.

Anne ve babasının hep kavga ettiğini, kardeşleri tarafından hor görüldüğünü anlatan Salman, "Ailemin bu davranışları nedeniyle işe giremedim ve okuyamadım. Vatani görevimi yaptıktan sonra ailemin yanına gitmedim. Arkadaşlarımla kalmaya başladım. Bir süre sonra onların da yanında duramayınca yaklaşık 25 yıldır sokaklarda yaşamaya başladım. Bu süre zarfında banklarda ve bulduğum boş kulübelerde yattım. Son bir yıldır Dilaver Mahallesi'nde maden ocağına ait hurda minibüsün içinde kalıyorum. Aracın sahibi önümüzdeki aylarda minibüsü satacağını söyledi. Minibüs satılırsa başımın çaresine bakacağım" diye konuştu.

Çevredekilerin yardımlarıyla geçindiğini belirten Salman, şunları kaydetti:

"Barındığım minibüste kış mevsiminde zor durumda kalıyorum. Evim bildiğim bu barınağa bazen fareler giriyor. Geceleri uyumaya korkuyorum. Burada hiçbir can güvenliğim yok. Bana yardım edilmesini istiyorum. Kendime ait küçük bir evim olsun istiyorum. Minibüste yaşamak çok zor. Bazen çevrede bulunan maden ocaklarındaki işçiler yardım ediyor. Tuvalet ve banyo ihtiyacımı maden ocaklarına ait duşlarda yapıyorum. Isınma ihtiyacımı battaniyeyle karşılıyorum. Eşyam yok ve burada yemek yapamıyorum. Yetkililerden fazla bir şey istemiyorum. Devletimizden sıcak bir yuva istiyorum."
 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER