ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 16:52

Hülya Avşar: "Arada duygusal bağ oluşmalı"


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen sanatçı Hülya Avşar, kendi kızıyla olan ilişkilerinden yola çıkarak ziyareti bireysel olarak, başkalarının baskısı olmadan gerçekleştirdiğini söyledi.

Gezi Parkı ile ilgili yaşananları kızı Zahra ile olan ilişkilerine benzeten Hülya Avşar, Erdoğan ile Başbakanlıkta gerçekleştirdiği ziyaret sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Karşı tarafın lideri olmadığı için arada duygusal bir bağ oluşmadığını söyleyen Avşar, Başbakan ile neler konuştuğunu Gezi Parkı’na gidip anlatmak istemediğini, ancak davet gelirse bunu yapabileceğini söyledi. Gençleri anlatabilecek lider olmadığını, olanları Başbakana anlatacak KİMSE olmadığı için sorunların birileri tarafından bu noktalara kadar taşındığını ifade etti.

"MAHALLE BASKISINDAN KORKACAK BİRİ DEĞİLİM"

Mahalle baskısından korkacak geri çekilecek bir karaktere sahip olmadığına da işaret eden ünlü sanatçı, herkesin birbirinden korktuğunu, kendisine ‘Gezi Parkı’na neden gidip destek vermedin’ diye baskı yapanlar olduğuna dikkat çekti. Avşar, görüşme sonrası vicdanının rahat olduğunu, herkesin birbirinden korkmaması halinde güzel şeyler olacağından söz etti.

Olanların çözüme kavuşturulması için tarafların arasında duygusal bir bağ oluşması gerektiğini tekrarlayan Avşar, bir anne, sanatçı olarak gördüğü eksik ve yanlışları anlatmak istediğini ifade etti.

Başbakan Erdoğan’ın kendisini ilgiyle dinlediğini belirten Avşar, Başbakan ile gençler arasında duygusal bağ oluşması için bir takım grupların aradan çekilmesi gerektiğini yineledi. "Şu güzel ülkeye yazık edilmemesi lazım" diyen Hülya Avşar, Başbakanın kendisine yaşanan olaylarla ilgili aktardığı örneklere de hak verdiğini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER