ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:47

Hükümlülerin sergilediği tiyatro oyunu beğenildi


Uşak E Tipi Kapalı - Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda bulunan tutuklu ve hükümlülerin oluşturduğu tiyatro grubu, 'Biz Kimden Bahsediyoruz' isimli oyunu sahneledi.

Cezaevi konferans salonunda sahnelenen ve kurum öğretmeni Metin Kartal'ın yazıp yönettiği dört perdelik 'Biz Kimden Bahsediyoruz' isimli tiyatro oyununu Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Bayram, Belediye Başkan Vekili Işıl Akgün, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik ve Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş ile çok sayıda davetli izledi.

Oyun bitiminde sahneye çıkarak hükümlüleri kutlayan Vali Erden, cezaevinde kalan tutuklu ve hükümlülerin hayata hazırlanması için pek çok imkanın sağlandığını söyledi. Erden, "Başarılı bir tiyatro gösterisi izledik. Ben oyundan önce başsavcımıza 'turneye çıkacaklar mı?' diye sordum. Aslında olmadığını biliyorum, ama oyunu beğendiğimizi belirtmek ve espri yapmak için sordum. Burada olmanızın bir nedeni var. Dileğimiz sevdiklerinize kısa sürede kavuşmanızdır. Şu anda devletimizin emaneti altındasınız. Kolay değil ama bu geçici bir süreç. Hiç kimsenin böyle bir süreçten geçmesini temenni etmeyiz. Hepinizi Allah kurtarsın." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER