ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 15:17

Hükümetten PKK'nın tehdidine sert cevap!

Hükümetten PKKnın tehdidine sert cevap!

Binali Yıldırım, PKK üst düzey yöneticisi Sabri Ok'un 'hükümet 15 Ekim'e kadar adım atmazsa ateşkes bozulacak' tehdidine sert çıktı.


Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, PKK üst düzey yöneticisi Sabri Ok'un 'hükümet 15 Ekim'e kadar adım atmazsa ateşkes bozulacak' tehdidine sert çıktı.

"Türkiye Cumhuriyeti tehditlerle hizaya getirilecek bir ülke değil" diyen Bakan Yıldırım, bu tür çıkışların hiçbir zaman pazarlık konusu olamayacağını vurgulayarak, "Bir pazarlık teranesidir tutturuyorlar. Ne pazarlığı? Biz duruşumuz net ortaya koymuşuz. Tek bayrak tek millet, tek devlet, tek vatan diyoruz" ifadesini kullandı. Hükümetin, bölge insanının huzuru ve güveni için çalıştığını savunan Bakan Yıldırım, buna karşın örgüt tabanının da samimiyet testinden geçtiğini dile getirdi.

BU SÜREÇTE SÖYLENEN HERŞEY SÜZGEÇTEN GEÇİRİLMELİ

Yıldırım, havalimanı ve termal binası temel atma töreni için gittiği Diyarbakır'da gazetecilerle sohbet etti. PKK üst yöneticisi Sabri Ok'un Deutsche Welle İngilizce servisince yayımlanan mülakatındaki, "Abdullah Öcalan hükümete 15 Ekim'e kadar süre verdi" açıklamasının anımsatılması üzerine Bakan Yıldırım, önce açıklamanın doğru olup olmadığına bakılması gerektiğini belirterek süreci sekteye uğratmak için, süreçle birlikte düzenleri bozulanların arka arkaya açıklamalar yaptığına dikkat çekti. Yıldırım, söylenen her şeyin önce bir süzgeçten geçirilmesi gerektiğini vurgularken şunları söyledi:

TEKRAR TERÖRE DÖNECEKLERSE HESABINI ONLAR VERECEK

"Hükümet bölge insanının huzuru ve güveni için çalışıyor. Eğer onlar tekrar eski alışkanlıklarına dönecekse tehdide, teröre, öldürmeye döneceklerse hesabını onlar verecekler. Durmadan fikir değiştirip, durmadan şartlar öne sürmek ciddiyetsizliktir. Süreci germeye, karıştırmaya çalışanlar var, içeride de dışarıda da. Bu durumdan hoşnut olmayan, düzenleri bozulan bir yapı var. O yüzden de söylenen herşeyin süzgeçten geçirilmesi lazım. Esası var mı, kimin adına söylüyor?... Anlaşılan herkes kendi adına konuşuyor."

KAYNAK:
Ajanslar
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER