ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 19:56

"Hükümetimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır"

"Hükümetimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır"

Zeybekci, Soma'daki maden faciasına ilişkin, "Geride kalanların mağduriyetlerini gidermekle ilgili hükümetimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır" dedi.


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, maden alanını ziyaret ederek Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'dan bilgi aldı. Daha sonra gazetecilere açıklamada bulunan Zeybekci, "Alınlarının teriyle kendi rızıklarını kazanmak için, çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmak için, memleketin ekonomisine katkıda bulunmak için yaptıkları görev sırasında 301 işçi hayatlarını kaybetti. Allah böyle acıları bir daha bu millete göstermesin inşallah" diye konuştu.

 

Görev için ABD'de olduğunu hatırlatan Zeybekci, oradayken bütün kalbinin, duygularının, aklının burada olduğunu vurguladı.

Bakan Zeybekci, aklı milletle beraber olduğu için gelir gelmez burada olmak istediğini kaydederek, "Bölgeye yakınlığımız sebebiyle de burada dostlarımız arkadaşlarımız var, yakınlarımız var. Onlardan da birkaçını ziyaret etmeye çalışacağız, onlara başsağlığı dileyeceğiz" diye konuştu.

Hükümetin, devletin bundan sonrasıyla alakalı elinden geleni yapacağını ifade eden Zeybekci, şunları söyledi:"Acıları bir nebzecik hafifletebilmek ile ilgili... Geride kalanların mağduriyetlerini gidermekle ilgili hükümetimiz elinden gelen her şeyi yapacaktır. Bu kazanın ilk anından itibaren bugüne kadar burada görev yapan değerli Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız, benim için bir bakandan çok daha fazlası, 30 yıllık arkadaşımdır. Ben bu kahraman kardeşime bütün milletim adına teşekkür etmek istiyorum. Burada çok müthiş bir çalışma yaptı, titiz bir çalışma yaptı. Bu vakanın başka hiçbir yere gitmesine müsaade etmeden, büyük bir sabırla burada güzel bir çalışma yaptı. Bütün hükümetimiz adına, milletim adına kendisine çok teşekkür ediyorum çalışmadan dolayı ve onun yanında görev yapan arkadaşlarımıza. Milletvekillerimiz de onu hiç yalnız bırakamadı."

Nihat Zeybekci, Soma'da birçok isimsiz kahraman olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:
"Burada öyle kahramanlar var ki, kendisi canlı olarak çıktıktan sonra içerideki arkadaşını kurtarmak için girip şehit olan kardeşlerimiz var. Burada bir kahramanlık destanı yazıldı. Hakkı teslim etmek adına bunları söylüyorum. Allah onlardan razı olsun, emeklerini hanelerine yazsın. Milletimizin başı sağolsun. Milletimiz bundan dersler çıkaracaktır. Akıl bundan dersler çıkaracaktır. Bu derslerle inşallah bundan sonra ülkemizin bu alanında çok daha güzel çalışmaları akılla beraber yapacağız."
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER