ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 22:30

Hükümet konağındaki 3 çay ocağı kapatıldı


Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, hizmet standartları ve hijyen kuralları eksiklikleri tamamlanana kadar Giresun hükümet konağında bulunan 3 çay ocağının icrai faaliyetinin durdurulduğunu bildirdi.
     Vali Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, valilerin ve kaymakamların bir görevinin de toplum sağılığını temin etmek olduğunu söyledi.
     Toplum sağlığını temin ederken de sadece dışarıdaki kahvehaneler ve çay ocaklarının denetimini değil kendi iç denetimini yapmanın da görevleri olduğunu belirten Şahin, ''İçinde yaşadığımız hükümet konağında görev yapan bin 500 kişinin sağlığını da temin etmek bizim görevimiz. Kimseye ayrıcalık tanıyarak müsamaha edemeyiz. Herkes kurallara uyacak'' dedi.
     Valilik binasındaki çay ocaklarında kurallara uyulmadığı bir durumda kentteki diğer çay ocaklarından da kurallara uyulmasının beklenemeyeceğini ifade eden Şahin, şunları kaydetti:
     ''Hizmet standartları ve hijyen kuralları eksiklikleri tamamlanana kadar hükümet konağındaki 3 çay ocağının icrai faaliyeti durdurulmuştur. Bütün iş yerleri önce temizliğe riayet etmelidir. Eksiklikleri tamamlandığında kendilerine yine izin verilecektir ancak şu bir gerçektir ki önce kendimizden başlamalıyız ve bir suya atılan taş gibi daireler halinde bu çalışmalarımız ve hijyen konusundaki duyarlılığımızın yayılması için gayret sarf etmeliyiz. Çalışmalarımız bundan ibarettir.''
     Vali Şahin, hijyen ve hizmet eksikliği nedeniyle kapatılan çay ocaklarının örnek teşkil edeceğine dikkati çekerek, ''Temizlik konusundaki duyarlılığımız kendi binamızdan başlayarak Giresun'un merkez ve tüm ilçelerinde aynı hassasiyet gösterilecektir. Halk sağlığı her şeyden önce gelmektedir'' diye konuştu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER