ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 23:19

"Hukuksuzluğa karşı savaşımız sürecek"

"Hukuksuzluğa karşı savaşımız sürecek"


AK Parti Zonguldak Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır ve belediye meclisi üyeleri, hukuksuzluğa karşı savaşlarının sonuna kadar devam edeceğini söyledi.

        Belediye Meclisi Nisan ayı ikinci oturumunda encümen seçimlerinin yenilenmesi kararına tepki göstermek için meclis salonunu terk eden AK Parti'li üyeler, parti binasında düzenledikleri basın toplantısında konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

        Toplantıda ilk olarak söz alan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın 'Ereğli Belediyesi CHP’li belediye olduğu için Ereğli’ye hizmet yapılmıyor." sözlerine tepki gösterdi.

        Çakır, şöyle konuştu: “Ereğli’ye 50 milyon liralık hastane, adliye, fen lisesi, vergi dairesi binaları yapıyoruz. İlçeye 9 adet okul kazandırıyoruz. Gençlik merkezi ile ilgili ödeneğimizi aldık, yer arıyoruz. Devrek yolu kavşağına köprülü kavşak yapıyoruz. Sanki bunu başkası yapıyor. İlçeye AK Parti’nin kamu yatırımı anlamında yapabileceği her şeyi yapıyoruz. Kışla güzergâhındaki yolun yapımına başlandığında, altından çıkacak malzemelerin kimin olup, olmadığını da basın huzurunda göreceğiz. Kendileri ise Ereğli’ye 20 yıldır bir adet asansörlü, özürlülerin de kullanabileceği, ilçeye yakışır modern bir belediye binası kazandıramamışlardır. Hala eski başkanımız Ruhi Cöbekoğlu döneminden kalma bir terminalimiz var. Her seçim döneminde ‘terminali kazandıracağız’ diye diye Ereğli’nin önüne 5. kez aynı projeyi getiriyor.”

        "TAPU KAYITLARINDA YOK"

        Daha sonra söz alan AK Parti Belediye Meclis üyesi Yusuf Kalay da satışının onaylandığı arsa ile ilgili olarak, "Başkanımız bu arsanın kendisine Ruhi Cöbekoğlu’ndan miras kalmadığını söyledi. Araştırdık ve arsanın Sayın Cöbekoğlu’ndan miras kaldığını ortaya çıkardık.” dedi.

        "HUKUKSUZLUK VAR"

        Dünkü toplantıda kura sonucu encümen üyeliğine seçilen ancak bugün yapılan yeni oylamada bu hakkını kaybeden Belediye Meclis Üyesi Esra Alpago ise yapılan uygulamanın hukuktan uzak olduğunu savundu.

        "Biz CHP’li bazı meclis üyelerinin ve Sayın Belediye Başkanı'nın hukuksuzluğuna, adaletsizliğine ve haksızlığına alıştık. Ama bugünkü yaşanan olay bunun son boyutuydu ve tepki vermemiz gerekiyordu." diyen Alpago, şöyle devam etti: "Bu konuda da en demokratik şekilde tepkimi ortaya koydum. Yüzümüz ak, her şeyin cevabını verecek pozisyondayız. Ama o, bugün benim sorduğum hiçbir konuya cevap veremedi. Her halde kafası başka yerlerde. Ortada yaşanan bir hukuksuzluk var, haklı olduğumuza inandığımız bu konuda bütün hukuki yollara başvuracağız. Çünkü biz onlar gibi birinin söylediği şeye el kaldıran meclis üyeleri değiliz. Ben, dün yapılan oylamada, Halil Posbıyık’ın kendi elleriyle kurada seçtiği encümen üyesiyim. Demek ki AK Parti Meclis üyelerinin varlığından o kadar çok korkuyorlar ki, her türlü hukuksuzluğa ve adaletsizliğe başvurarak, meclis kararlarında oynama yaparak bugün bu kararları aldılar. Bu haksızlıkları onlara sonuna kadar ödettirmek de boynumuzun borcudur.

            Alpago, kendisine encümen seçimlerine haksızlık yapıldığını ve hakkını sonuna kadar hukuki yollardan arayacağını sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER