ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 11:58

Hukukçu STK'lar Çözüm sürecini destekliyor


Hukuk alanında çalışan 10 vakıf, dernek, birlik ve kurum, çözüm sürecini tüm güçleriyle sonuna kadar desteklediklerini açıkladı.

        Hukukçular Birliği Vakfı, Hukuk ve Demokrasi Kurumu, Hukuk ve Hayat Derneği, Hukuki Araştırmalar Derneği, Özgün Yaklaşım Derneği, Tüm Hukukçular Birliği Derneği, Adalet Gönüllüleri Derneği, Hukuk ve Değişim Derneği, Hukuk ve Siyaset Stratejileri Derneği ve Avukatlar Birliği, yaptıkları ortak açıklama ile çözümü desteklediklerini duyurdu.

        Türkiye’nin tarihi zamanlardan geçtiği belirtilen ortak açıklamada; terör sorununun 'çözüm süreci' olarak bilinen çalışmalarla bitme noktasına geldiği hatırlatıldı.

        Ortak açıklamada, şöyle denildi: "Temennimiz, siyasi irade, sivil toplum, medya ve olayın tüm taraflarının üzerlerine düşen sorumluluğun bilinci ve hassasiyeti ile herhangi bir provokasyona mahal verecek davranışlardan kaçınarak, bu sürecin tüm milletimize mutluluk getirecek bir neticeye ulaşmasıdır. Bin yıllık kardeşlik hukukunu hiçe sayan, dışarıdan müdahalelerle son 30 yıldır ocaklarımızı ateş düşüren terör saldırıları, nihayet sona ermeye yüz tutmuştur. Böylesi bir sukün ortamında hem bölge halkına ham de ülkemizin tamamına yapacağı katkının büyüklüğünü izaha gerek olmadığını düşünüyoruz.”

        Hukukçu dernekler, Türkiye’nin hak ettiği yere gelmesi ve aydınlık günlere kavuşması için süreci tüm güçleri ile sonuna kadar destekledikleri vurgusunu yaptı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER