ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 18:23

HUKAB ödül töreni


 Hukuk Adamları Birliği (HUKAB) "Özveri" ödülü ile "Adalet İçin Çektiklerimiz" fotoğraf yarışması ödülleri törenle sahiplerine verildi.
     Törende konuşan, HUKAB Başkanı Erdoğan Atılgan, "Adalet İçin Çektiklerimiz" sloganıyla düzenledikleri fotoğraf yarışmasının ikincisini gerçekleştirdikleri yarışmaya uluslararası katılım olduğunu söyledi.
     "Özveri" ödülüne hakim Leyla Uçurum'un layık görüldüğünü belirten Atılgan, Uçurum'un, Bursa Cumhuriyet Savcılığı yapan eşi Nural Uçurum'a 1992'de uğradığı saldırı sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olmasının ardından 20 yıl fedakarca baktığını anlattı.
     Atılgan, Leyla Uçurum'un hakimlik mesleğinin zorluğunun yanında eşini ve çocuklarını ihmal etmeyerek bir özveri timsali olduğunu belirtti.
     Ödülünü Atılgan'ın elinden alan Uçurum da çok sevdiği hayat arkadaşıyla okul yıllarından tanıştığını, saldırı sonucu sakat kalmasının ardından son 20 yılın farklı bir anlam kazandığını söyledi.
     Konuşması sırasında zaman zaman duygulu anlar yaşayan Uçurum, ödüle layık görülmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.
     Yargıtay Onursal Başkanı Nazım Kaynak da HUKAB'ın hukuk dünyasına getirdiği enerjiyi aynı şekilde sürdürdüğünü ifade ederek, entelektüel hukuk adamı yetiştirme çabasını derin bir takdirle karşıladığını belirtti.
     "Özveri" ödülüne layık görülen Uçurum'un 20 yıl boyunca her türlü zorluğa katlandığını, hakimlik gibi zorlu bir mesleği icra ederken 2 evlat yetiştirdiğini, sakat eşine fedakarca bakarak ömründen ömür verdiğini vurgulayan Kaynak, "Gösterdiği vefa bütün insanlığa ders olsun" dedi.
     Daha sonra "Adalet İçin Çektiklerimiz" fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.
     Siyah-beyaz kategori birincisi Şehmus Altay ödülünü Yargıtay Başkanı Ali Alkan'ın elinden alırken, renkli kategori birincisi Onur Palabıyık'a ödülünü Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu verdi.
     Siyah-beyaz kategoride sergileme ödülüne layık görülen Robert Semnic ise ödülünü Yargıtay Onursal Başkanı Osman Arslan'ın elinden aldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER