ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ekim 2013 Pazar 13:36

HÜDA-PAR üyesinin evine pimi çekilmiş bomba atıldı

HÜDA-PAR üyesinin evine pimi çekilmiş bomba atıldı


Şırnak’ın Cizre ilçesinde Nur Mahallesi’nde bulunan HÜDA-PAR üyesinin evine sabah pimi çekilmiş bomba atıldı. Büyük bir faciadan dönen ailenin polise haber vermesiyle Amerika menşeli bomba imha edildi. Polis, saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

Önceki gün Silopi’de özel bir kız yurdunu ders çalışma saatinde yakma girişiminde bulunanlar Cizre ilçesinde de dün akşam Cizreli Seyyid Muhammed Kadri’nin oğlu ve tarikatın şimdiki önderi Şeyh Baki Haşimi’nin evine el yapımı patlayıcılar ile saldırı düzenledi. Bu sabah ise Nur Mahallesi’nde bulunan HÜDA-PAR üyesinin evine pimi çekilmiş bomba atıldı. 13 kişinin yaşadığı öğrenilen evin balkonuna düşen 2 adet el yapımı bombalardan biri büyük bir gürültü ile patladı. Saldırganlar el yapımı patlayıcıları attıktan sonra ara sokaklarda izlerini kaybettirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, olayla ilgili inceleme yaptı. Amerika menşeli ve pimi çekilmiş olduğu tespit edilen bombanın patlamamasının büyük bir faciayı önlediği belirtildi. Kaymakam Şenol Koca ve Jandarma Komutanı Hikmet Uz da olay yerine gelerek Şeyh Baki’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak, olayla ilgili bilgi aldı. Polis, saldırganların yakalanması için geniş çaplı operasyon başlattı.

Patlamamış olan bombayı fark eden evin hanımı Şehristan Gözüngür, “Sabah saatlerinde ben evin çöpünü alıp caddenin öbür tarafına gidip çöp kutusuna atacaktım. Çöpü alıp gittim, çöp kutusuna attım. Gelirken orda duvarımızın dibinde yabancı bir cisim gördüm. İlk önce onu da alıp çöpe atayım diye düşündüm. Ama ellemedim, durumu çocuklarıma anlattım. Çocuklarım gelip baktılar, el bombası olduğunu söyleyip durumu polise bildirdiler. Onlar da gelip imha ettiler.” dedi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER