ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Şubat 2014 Cumartesi 20:43

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Çirkin siyasete alet olmayacağız

HÜDA PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: Çirkin siyasete alet olmayacağız


Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, kendilerinin çirkin siyasete alet olmayacağını söyledi.

Partisinin aday tanıtımı için Bitlis’e gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Bitlis belediye başkan adayının tanıtım programının bir miting havasında geçtiğini belirterek katılımdan dolayı duyduğu memnuniyetliklerini dile getirdi.

Bitlis merkezde yapılan aday tanıtım programında konuşan Yapıcıoğlu, 14 ay önce 44 kurucu üye ile birlikte HÜDA PAR’ı kurduklarını söyledi. Yapıcıoğlu, “Biz 44 arkadaşla birlikte 14 ay önce partimizi kurduk. Partimizi kurduğumuz zamanlarda bize hep siyasetin çirkin olduğu dile getirildi. Fakat biz de dedik ki, biz çirkin siyasete alet olmayacağız ve siyasetin çirkinleştirilmesine karşı olduğumuz için siyasete giriyoruz.” dedi.

Konuşmasında sık sık Bediüzzaman Said Nursi’nin yaşantısına değinen Yapıcıoğlu, Bediüzzaman Said Nursi’nin fikir ve düşüncelerinden örnekler sundu.

Bitlis Belediye Başkan adayının Cengiz Karakaya olduğunu kaydeden Zekeriya Yapıcıoğlu, Karakaya’nın başarılı bir dernek başkanı olduğunu, çok başarılı ve çok iyi bir belediye başkanı olabileceğine gönülden inandığını ifade etti.

Konuşmanın ardından, HÜDA PAR’ın 2014 yerel seçimlerine Bitlis merkezde katılacağı, Tatvan ve Adilcevaz ilçeleri ile Aydınlar ve Yolalan beldelerinde ise parti teşkilatlanmalarının devam ettiği belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER