ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Ocak 2014 Salı 12:54

HSYK'dan kritik karar

HSYKdan kritik karar

HSYK savcılar ve emniyet müdürü hakkında inceleme başlattı.HSYK, 5 savcı ve Emniyet Müdür Altınok hakkında inceleme kararı aldı. Savcılar, Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Turan Çolakkadı ve Oktay Erdoğan ile İstanbul'un yeni Emniyet Müdürü Selami Altınok hakkında inceleme başlatıldı. 17 Aralık operasyonunun 2. dalgasında soruşturma Savcı Muammer Akkaş'ın dosyası elinden alınmıştı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, 17 Aralık operasyonu sonrası yaşanan gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. 

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında yargıda yaşanan gerilim HSYK'nın gündeminde...

Bugün yapılan toplantıda, 17 Aralık soruşturmasını yürüten savcılar Zekeriya Öz ve 2. soruşturma talimatını veren Muammer Akkaş ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Turan Çolakkadı arasında geçen karşılıklı suçlamalar mercek altındaydı.

Zekeriya Öz ve Mummer Akkaş usülsüz soruşturma yürütmekle suçlanıyor. Turan Çolakkadı ve Terörden Sorumlu Başsavcı Vekili Oktay Erdoğan ise soruşturmayı engellemek ve karartmakla suçlanıyor.

Kurul, ayrıca, Mummer Akkaş tarafından çıkartılan gözaltına listesinin uygulanmadığı iddialarını değerlendirdi. 17 Aralık operasyonu sonrasında göreve getirilen İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'un soruşturmayı kararttığı iddia ediliyordu.

Kurul'dan savcılar ve Emniyet Müdürü Altınok için inceleme kararı çıktı.

İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRÜ ALTINOK: HERŞEY DE HAYIR VARDIR. BİLGİM YOK

İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok: "(HSYK'nın inceleme kararı) Herşeyde hayır vardır. Bilgim yok"  

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER