ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 16:14

Hopa Devlet Hastanesi yeni binasının temeli atıldı


Artvin’in Hopa ilçesinde yapımı devam eden 50 yataklı Devlet Hastanesi'nin temeli atıldı

    Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapımı gerçekleştirilen 50 yataklı devlet hastanesi inşaatı hızlı bir şekilde devam ediyor. Artvin Valisi Necmettin Kalkan ve AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla tarafından birlikte butona basıldı.

    İhalesi yapıldıktan sonra 10 Aralık 2012 tarihinde yapım için ilk kazması vurulan hastane inşaatı 25 Ekim 2014 tarihinde bitirilecek.

    Artvin Hastaneler Sağlık Genel Sekreteri Ekrem Akbaş, "Sağlığa yapılacak her yatırım ve katkının insan hayatına yapılmış bir bir yatırım olduğu hepinizin malumlarıdır. Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu olarak, yataklı tedavi kurumlarımızın yerinden yönetimi ve denetimi, yatırım ve hizmetlerin yerinden takibini gerçekleştirmek suretiyle önemli atılımlar gerçekleştirmeye azimliyiz ve kararlıyız." dedi.
    
    AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, "Sağlık hizmetleri Artvin’de göçü önlemede önemlidir. Artvin’de Sağlık ve eğitim en çok önem verdiğimiz unsurdur. Kalitenin artırılması için köyler dahi en iyi hizmeti vermenin gayretindeyiz. Köy yolları ve suyu olmayan köy kalmayacaktır. Yaşam kalitesini yükseltmek gerek. Yeni modern hastane yapılıyor. Arhavi Devlet Hastanesi'nin inşaatı devam ediyor. Şavşat’ta hastane hızlı bir şekilde yapımı sürüyor. Sağlık sektörü Artvin’de iyi durumdadır." diye konuştu.

    Vali Necmettin Kalkan ise şu açıklamalarda bulundu: "Bu hastanenin yapımı için arsa sorunu vardı. Uzun bir sure sonunda giderildi. Hopa’nın mevcut devlet hastanesi 87 yılında yapımına başlanılmış 91 yılında 4 yıl içinde bitirilmiş. Oysa bu hastanemiz 2014 yılın kasım ayında hizmete açılacak. Kısa bir sure içinde bitirilecek. 10 milyon TL yatırım yapılıyor. Artvin için hayal olan pek çok işler yapılıyor tamamlanacak. Aslında Artvin Devlet Hastanesi için 605, Hopa için 10 milyon TL ayrı ayrı yapılması yerine 17 milyon TL harcansaydı da büyük bir hastane yapılsaydı, hasta göçü de önlenirdi. Rize ve Trabzon' hasta taşınmazdı. Sonuçta böyle düşünülmüş her 2 ilçeye hastane yapılıyor. Hayırlı olsun diyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER