ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2013 Cumartesi 15:58

Homeros Bulvarı açılışı


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Buca-Yeşildere bağlantısını sağlayan "Homeros Bulvarı" köprülü kavşağının Buca'nın trafiğine nefes aldıracağını söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan "Homeros Bulvarı"nın açılışı gerçekleştirildi. İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Kocaoğlu, 40 yıldır konuşulan bir projeyi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
Yol için 18 milyon lirası kamulaştırma, 22 milyon lirası ise inşaat olmak üzere 40 milyon lira harcama yapıldığını ifade eden Kocaoğlu, "Bu yol tek çıkışı bulanan Buca ilçesi için yeni bir çıkış oldu. Bu yol İzmir'de 40 yıldır söylenen, söylendikçe yükselen bir yoldu. Buca'nın hayaliydi. Bütün geciktirme ve engellemelere rağmen açıyoruz. Buca ikinci çıkışa kavuştu. Menderes Caddesi'nin yükü hafifledi. Ayrıca Gürçeşme Caddesi'ni de genişletiyoruz" diye konuştu.
Kocaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dün İzmir'de belediye başkan adaylarını açıkladığı toplantıdaki konuşmasına değindi. Başbakan Erdoğan'ın "İzmir demokrasiden yana olmuş, baskıya direnmiş bir şehirdir. Özgürlüklerine sahip çıkan kenttir" ifadesinin altına imza atabileceğini belirten Kocaoğlu, İzmir'e yapıldığı söylenen kamu yatırımlarının miktarını da eleştirdi.
Kente yapıldığı söylenen yatırımların dökümleri ile açıklanmasını isteyen Kocaoğlu, "Hükümetin 11 yılda İzmir'e yaptığı yatırımın toplamı 5 milyar 300 milyon liradır. Bizim 9 yılda yaptığımız yatırımın tutarı ise 5 milyar 600 milyon liradır. Hem iki sene az, hem de 300 milyon lira fazla yatırım yaptık" dedi.

- Balbay: "Parlamentoda İzmir'in sesi olacağım"
Açılış törenine katılan Balbay ise kendisi için ailesine kavuşmanın birinci, İzmir'e kavuşmanın da ikinci özgürlüğü olduğunu söyledi. Milletvekili seçildiği İzmir'in Türkiye'de, Ankara'da hak ettiği şekilde temsil edilmesi için çalışacağını belirten Balbay, parlamentoda İzmir'in sesi olacağını ifade etti.
Balbay, "İzmir'den CHP'ye şunu öneriyorum. İzmir iktidarı kovalamalıdır. İzmir Türkiye'nin kaderini de değişktirecek güce sahiptir. 2,5 yılı aşkın süredir sizi yeterince temsil edemedim. Artık beraber olmaylıyız, birlik olmalıyız ki kazanalım" diye konuştu.
Açılışa katılanlar, Balbay'a yoğun ilgi gösterince izdiham yaşandı.
Konuşmaların ardından "uçanyol" olarak da adlandırılan, köprülü kavşakla Buca ilçesini Yeşildere yoluna bağlayan "Homeros Bulvarı"nın açılışı gerçekleştirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER