ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2014 Salı 13:04

Hollande konuşurken ünlü isim bayıldı

Hollande konuşurken ünlü isim bayıldı

Hollande'ın konuşma yaptığı sırada ünlü tarihçi İlber Ortaylı fenalaştı ve yere yığıldı.


Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye ziyaretinin ikinci gününde Galatasaray Üniversitesi'ni ziyaret etti. Hollande'ın konuşma yaptığı sırada ünlü tarihçi İlber Ortaylı fenalaştı ve yere yığıldı.

Resmi ziyaretler için Türkiye'de bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Galatasaray Üniversitesi'nde düzenlenen 'Bilim ve Yüksek Öğretim Alanında İşbirliği' konulu konferansta katıldı.

Aydın Doğan Konferans Salonu'nda düzenlenen ve başta Galatasaray Üniversitesi öğrencileri olmak üzere, Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ethem Tolga, Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Sanatçı Candan Ertekin, İşadamı İnan Kıraç, Kemal Derviş, Tarihçi-yazar Prof.Dr. İlber Ortaylı gibi isimlerin katıldığı konferansta Hollande bir konuşma yaptı.

Hollande'ın konuşması sırasında İlber Ortaylı fenalaştı. İlk müdahale salonda bulunan bir doktor tarafından yapıldığı öğrenilen Ortaylı daha sonra salondan çıkartıldı. Temiz hava alması için yürüyerek balkona çıkan İlber Ortaylı, burada yanında bulunanlara "İlaç içtim, tansiyonum düştü galiba" dedi. Ortaylı daha sonra konferansın yapıldığı salonun karşısında bulunan başka bir salona geçti. Hollande konuşmasına devam etti. Hollande konuşmasının ardından sanatçı Candan Erçetin'e Hollande tarafından 'Kültür ve Sanat Nişanı' takdim etti. Konferansın ardından Hollande, Rektör Ethem Tolga ve beraberindekilerle birlikte tekrar yürüyerek Rektörlük binasına geçtiler.  

HOLLANDE ESPRİ YAPTI: ESERLERİ DAHA ÇOK OKUNACAK

Ortaylı yapılan ilk müdahalenin ardından kendine geldi ve alkışlar arasında salondan çıktı. Ortaylı'ya bizzat geçmiş olsun diyen Hollande, konuşmasına devam etmeden önce, "Bu talihsiz olay sayesinde İlber Ortaylı'nın eserleri artık daha çok bilinecek" diye espri yaparak, salondaki gerilimi yatıştırmaya çalıştı. Hollande daha sonra konuşmasına kaldığı yerden devam etti.

Hollande'ı dinleyenler arasında GSÜ öğretim üyeleri ve öğrencilerinin yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal da vardı

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER