ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 13:59

Hollandalı öğrenciler Melikgazi’de


 Avrupa Birliği Comenius Projesi kapsamında Kayseri’de bulunan Hollanda’nın Deventer ile Zutphen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Öğrenciler, belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Proje kapsamında Hollandalı 21 öğrenci ve 7 öğretmenin Ahmet Arısoy Anadolu Lisesi’nin misafiri olarak Kayseri’de bulunuyor. Derslerin konusu olan yerel yönetimler hakkında bilgi almak için Melikgazi Belediyesi'ni ziyaret ettiklerini ifade eden Okul Müdürü Vahap Gökalp, konu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkilerin başlamasının 400. yılı olması nedeni ile kültürel işbirliği ve dostluğu artırmak, pekiştirmek adına böyle bir projesi gerçekleştirdik. Bu proje ile hem öğrenciler arasında bilgi alışverişi, hem dostluk hem de diyalogların geliştiğine inanıyoruz. Hollandalı öğrencilerimiz 11 gün süre ile ilimizde kalacak olup şehrin tarihi ve doğal güzelliklerini göstereceğiz. Erciyes Dağımızı tanıtacağız.”

Başkan Memduh Büyükkılıç, belediyeler olarak gerçekleştirilen çalışmaların ülke çapında Kayseri belediyeciliği olarak bilindiğini bu açıdan belediye hizmetleri olarak Kayseri seçmekle doğru bir adreste bulunmakta olduklarını belirtti. Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak her doğayı korumaya, çevreyi temiz tutmaya ve yeşil alanların artırılmasına her zaman özen gösterdik. Günü birlik değil gelecek için çalışma yaptık. 5 yıllık gelişme planları ile her yatırımları belli bir program ile gerçekleştirdik. Önce alt yapı dedik ve bu gerçekleştirdik. Yaşanılan alandaki insanların sosyal, kültürel, sportif ihtiyaçlarını gözardı etmedik. Bu çalışmalar neticesinde seçimlerde rekor oy aldık. Bu da bizim yaptıklarımızın halk tarafından en güzel ödülü olmaktadır." dedi.

Büyükkılıç, belediye çalışmaları, başkanın görevleri, encümen, belediye meclisi, personel çalışması hakkında bilgiler veren ve çalışmaları anlatan slayt eşliğinde örnekler verdi. Ziyarette bulunan Hollandalı öğrenci ve öğretmenlere Şampiyon Erciyesspor’un forma ve kaşkolünü hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

    Memduh Büyükkılıç, önümüzdeki sezon Erciyesspor’un PSV Eindhoven takımı ile Erciyesspor’un karşılaşma yapacağını sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER