ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 14:59

Hollanda'daki Müslümanlardan Suriye'ye bir uçak dolusu yardım malzemesi


Hollanda'da yaşayan Müslümanlar, savaş ve ağır kış şartlarında dolayı zor günler geçiren Suriyelilere yardımcı olmak üzere bölgeye bir uçak dolusu yardım malzemesi gönderdi.

Suriye'ye Yardım Vakfı'nın öncülüğünde ülke genelinde toplanan yaklaşık 20 tonluk yardım malzemesi Rotterdam kentinden Şam'a gönderildi.

Aralarında Faslı ve Türklerin de bulunduğu hayırsever kişi, kurum ve kuruluşların destek verdiği, daha çok ilaç, elektrikli soba, çocuk maması, battaniye ve gıda malzemelerinden oluşan yardımlar bölgede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Savaştan dolayı ağır şartlarda yaşayan Suriyelilerin yaşam koşullarının kış mevsiminde daha da zorlaştığını belirten vakıf yetkilileri, yardım malzemelerini taşıyan uçağın akşam saatlerinde Şam'a varmasını bekliyor.

Yardımların gönüllüler tarafından vakit kaybetmeksizin ihtiyaç sahiplerine dağıtılacağını belirten yetkililer, Hollanda genelinde düzenlenen yardım etkinliklerinde gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Bu arada, vakfın Suriyeliler için bundan sonra da yardım toplamaya devam edeceği, bu kapsamda cuma günü Rotterdam'da büyük bir etkinliğin düzenleneceği açıklandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER