ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 14:17

Hocalı katliamı için soykırım anıtı


Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Merkez Park'a Hocalı Soykırım Anıtı yapılması için hazırlıklara başladıklarını bildirdi.
Aldırmaz, Adana Balkan Boşnak Türkleri Dostluk ve Kültür Derneği üyelerini kabulünde yaptığı konuşmada, soykırımın, insanlığın utancı olduğunu belirterek, benzerlerinin yaşanmaması için bunların unutturulmaması gerektiğini söyledi.
Yeni neslin, geçmişte yaşanan acıları öğrenmesini ve ders almasını istediklerini vurgulayan Aldırmaz, ''Bir süre önce yaptırdığımız Srebrenitsa Soykırım Anıtı, hem orada katledilen insanlarımızın anısını yaşatacak hem de soykırımın nasıl bir insanlık dramı, suçu olduğunu yeni nesile öğretecektir. Adana Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği'nin, Hocalı Soykırım Anıtı başvurusunu da değerlendirmeye aldık. Merkez Park içinde böyle bir anıt yapılması için gerekli çalışmaları başlattık'' dedi.
Dernek Başkanı Züleyha Özbek de Srebrenitsa Soykırım Anıtını yaptırdığı için Aldırmaz'a teşekkür ederek, Srebrenitsa Soykırım Anıtının da dünya barışına katkıda bulunacağını belirtti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER