ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2013 Pazartesi 17:40

HKÜ’de iş kadınlarına liderlik semineri verildi

HKÜde iş kadınlarına liderlik semineri verildi


Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) Rektörü Prof.Dr. İbrahim Özdemir, Gaziantep İpek İş Kadınları Derneği (GİKAD) üyelerine ‘Küreselleşme, Değişim ve Biz’ konulu Liderlik Yönetimi semineri verdi. Rektör Özdemir, “İçinizdeki madeni ortaya çıkartın. Hayal edin. Değişime, yaratıcı ve yenilikçiliğe açık olun. Eğitimle yeteneklerinizin üstünü açın.” dedi.

    HKÜ amfisinde düzenlenen seminerde tanıtım videosunun izlenmesinin ardından konuşan GİKAD Başkanı Tuğçe Arslanoğlu, yeni kurulan bir dernek olduklarını belirterek, üyelerine yönelik ayda bir kere bu tür seminerler düzenleyeceklerini söyledi.

    Rektör İbrahim Özdemir, küreselleşen dünyada aileden ve okuldan alınan eğitimlerle bu zamana kadar gelindiğini, artık bu durumu değiştirmenin zamanının geldiğini söyledi. Özdemir, “2050’de yeryüzünün neye benzeyeceği bugünden kararlaştırılıyor. Yani 2100’de ne olacağı bugünden hazırlanıyor. Çocuklarımız ve torunlarımız için yaşanabilir bir dünya mı bırakacağız? Yoksa bizi nefretle anarak bir cehennemin içinden mi geçecekler. Tüm bunları bizim şimdiki davranış tarzımız belirleyecek. Artık eğitimle yeni şeyler yapmamız lazım.” dedi.

    KADIN AKADEMİSİ KURULACAK

    Üniversite olarak ‘Kadın akademisi’ oluşturmayı planladıklarını ve her hafta değişik konularda paket programlarla eğitimler düzenlemeyi hedeflediklerini anlatan Rektör Özdemir, “Artık içinizdeki madenin ortaya çıkması lazım. Eğitimle yeteneklerin üstünü açmamız lazım. Hayal edeceğiz, yaratıcı, yenilikçi olacağız. Necip Fazıl Kısakürek ‘Sen bir devsin, yükü ağırdır devin. Kalk ayağa, dimdik doğrul ve sevin’, Nazım Hikmet ise ‘Ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa’ demiş. Özgür bir şekilde geleceği gerçekleştirmeyi isteyeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER