ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Şubat 2013 Pazartesi 15:29

"Hizmete engel olanı halk affetmez"

"Hizmete engel olanı halk affetmez"


Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, hayalleri gerçeğe dönüştüren AK Parti'nin hizmet seferberliği karşısında 'biz yapamadık, onlar yapmasın' anlayışının kendini zaman zaman gösterdiğini, bunu yapanları halkın hiçbir zaman affetmeyeceğini söyledi.

AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Vezirköprü ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Sami Pala, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Sebahattin Ak ve ilçe teşkilat üyelerinin eşlik ettiği milletvekili Mustafa Demir, gün boyu süren ilçe gezisinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. İşyerlerine uğrayan Demir, vatandaşlarla sohbet edip hatırlarını sordu. İlçe belediyesini ve Vezirköprü Din Görevlileri Derneği'ni ziyaret eden milletvekili Mustafa Demir, program kapsamında ilçe teşkilatı ile toplantı yaparak parti içi çalışmalar değerlendirildi. Vezirköprü ilçesinin her alanda geliştiğini ve önemli yatırımların yapıldığını belirten milletvekili Demir, belediye yönetiminin başarılı çalışmalarının takdir edildiğini kaydetti. İlçe teşkilatının AK Parti misyonu doğrultusunda başarılı çalışmalar yaptığını ifade eden Demir, hizmet odaklı faaliyetlerin ilçenin dört bir tarafında görüldüğünün altını çizdi.

Ülkenin hizmete ihtiyacı olduğunu ve hizmet etmek isteyenlerin önüne bent koymak isteyen zihniyetlerin varlığına vurgu yapan Demir, 'biz yapamadık, onlar yapmasın' anlayışının tarihi bir hata olduğunu, bunu yapanları halkın hiç bir zaman affetmeyeceğine dikkat çekti. AK Parti iktidarının ülkeye kattığı artıya, hizmet seferberliğine, çözüm üretmesine gıpta ile bakanların zaman zaman çeşitli tasnif edilmeyen yollara başvurabileceğini anlatan Demir, sözlerini şöyle sürdürdü: "Elbette 10 yıl içerisinde geçmişte başarılamayanlar şuan hayal ötesinden çıkarak tek tek hayata geçiyor. Vatandaşın refah düzeyi artıyor, sorunları azalıyor, devlet imkanlarından en üst seviyede yararlanılıyor, yatırımcı destek görüyor, ülke itibar kazanıyor, dünyada söz sahibi olunuyor.

Saymakla bitmeyecek çalışmalar sayesinde her alanda ülke ileri gidiyor. Geçmişte bunu başaramayan zihniyetler, kıskançlık yapabiliyor. Kamuoyunda bir çok gerçek dışı ithamlar oluyor. Vatandaşlarımız bunların hiç birine itibar etmiyor neden! Sağlık diyorlar, vatandaş hastaneye gidiyor sıra beklemiyor her yerden ilaç alıyor, sağlık hizmeti ayağına geliyor. Ulaşım diyorlar, ülkenin dört bir yanına duble yollarla gidiliyor otobanlar yapılıyor, faiz diyorlar ortada eskinin faiz oranları yok tabanda. Fabrika deniyor, özel sektör destekleniyor her türlü imkan sağlanıyor üreten işyerleri kuruluyor, ihracat artıyor. Eğitime bakıyorlar, dört bir yanda üniversite kurulmuş, okullarda eğitim kalitesi armış kitapları dahi devlet veriyor, tarım, hayvancılık da üreticiye görülmemiş destekler sağlanıyor. Orta da binlerce hizmet var.

Eksiklikler mutlaka vardır ama samimi, dürüst olan AK Parti kadroları hizmet etme aşkını her zaman sürdürdü bundan sonrada sürdürecek." dedi. Demir, halk gezilerinin ve parti içi toplantıların durum tespiti, milletle kaynaşmanın önemli taşlarından olduğunu da sözlerine ekledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER