ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:19

Hizmet binası için imzalar atıldı


 Sarıçam Belediyesi’nin hizmet binası için yüklenici firma ile sözleşme imzalandı.
Sarıçam Belediyesi hizmet binası için Aralık 2012’de başlayan ihale süreci karşılıklı imzaların atılması ile neticelindi. Belediyede yapılan sözleşmeye belediye adına Başkan Ahmet Zenbilci, yüklenici firma adına da Mahmut Güngör imza attı. Başkan Ahmet Zenbilci, bugün yüklenici firma ile imzalanan sözleşme ile binanın yapımına start verdiklerini belirterek, “Bu bina 7 ay gibi kısa süre içinde yapılacak. Adana’ya ve ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Yüklenici firmanın sahibi Mahmut Güngör ise sözleşmenin şartlarını yerine getirerek hizmet binasının inşaatını zamanında tamamlayarak teslim edeceklerini kaydetti.

33 BİN DÖNÜM ARSA ÜZERİNE KURULACAK

Protokolü imzalanan hizmet binası 33 dönüm arsa üzerine 10 bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Hizmet binasının projesi geleneksel Türk mimari tarzında tasarlandı. Yönetim, meclis, toplantı ve nikah salonlarının bulunacağı bina 5 kat olarak inşa ediliyor. Yaklaşık iki yıl önce başlatılan proje çalışmasının ardından Ekim 2012 belediye meclisinde Başkan Ahmet Zenbilci, hizmet binasının yapımı için kredi kullanma yetkisini aldı. Ardından ihale aşamasına geçildi. 25 Aralık’ta yapılan ihaleyi Pekgün İnşaat Turizm Temizlik Hizmetleri Taşımacılık Gıda Tarım ve Petrol Ürünleri Sanayi Limited Şirketi kazanmıştı. 5 Şubat 2013’de başlaması planlanan hizmet binası inşaatı ihaleye katılan firmalardan birisinin Kamu İhale Kurumuna (KİK) itirazı sonucunda süreç iki ay uzamıştı. 3 Nisan 2013’de KİK ilgili itirazı inceleyerek ihaleyi onayladı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER