ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 17:35

Hitit Üniversitesi yeni bölümlerle büyüyor

Hitit Üniversitesi yeni bölümlerle büyüyor


Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, Hitit Üniversitesi'ndeki en somut değişimin artan öğrenci sayısı ve yeni açılan bölümler olduğunu söyledi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ÇTSO'yu ziyaret etti. Burada konuşan Rektör Alkan, üniversitenin Ticaret ve Sanayi Odası'nın her türlü etkinlik ve projede destek olduğunu söyledi. Çorum'da üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi adına her iki kurumun da önemli projeler gerçekleştirdiğini ifade eden Alkan, ÇTSO'nun katkılarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra konuşan Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Çorum sanayisinin kalkınması açısından üniversite-sanayi işbirliği konusunu önemsediklerini belirtti.

Artan öğrenci sayısı ve açılan yeni bölümlerle üniversitenin büyük başarılar sağladığının somut göstergesi olduğunu dile getiren Başaranhıncal ''İlimizde üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesi amacıyla üniversitemiz ile birlikte Avrupa Birliği destekli İstihdam Garantili Nitelikli Ofis Elemanı Yetiştirme, Mesleki Eğitim Projesi ve Üniversitelilerin Girişimciliklerinin ve İstihdam Edebilirliklerinin Desteklenmesi Projesi'ni hayata geçirdik. Yeni rektörün atanmasıyla üniversitemizde bir değişimin yaşandığı gözle görülmektedir. Bunların en somut örneği ise artan öğrenci sayısı ile mevcut fakülteler içerisinde açılan yeni bölümler ve yeni fakülteler olarak göze çarpmaktadır.'' diye konuştu.

Rektör Reha Metin Alkan ziyaretin ardından, üniversiteye katkı ve desteklerinden ÇTSO Meclis Başkanı Erol Karadaş ile Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal'a Hitit figürlü şilt hediye etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER