ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 21:20

Hisarcıklıoğlu: Herkes söyleyeceğini söyledi, artık bu işi bitirmemiz lazım

Hisarcıklıoğlu: Herkes söyleyeceğini söyledi, artık bu işi bitirmemiz lazım


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Gezi Parkı olaylarıyla ilgili tüm siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarına Kahramanmaraş’tan çağrıda bulundu. Hisarcıklıoğlu, “Tamam herkes söyleyeceğini söyledi. Bu saatten sonra artık Türkiye’nin normalleşiyor olması lazım. Enerjimizi toprağa vermememiz gerekiyor. Artık bu işi bitirmemiz lazım. Normalleşip esas işimize gücümüze bakıyor olmamız lazım.” dedi.

Kahramanmaraş merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren meslek odalarının 2. olağan genişletilmiş meclis toplantısına katılmak üzere Kahramanmaraş’a gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO)’da, iş dünyasından temsilcilerle bir araya geldi. Geçtiğimiz günlerde meclis ve yönetim kurulu üyeleri seçimi yapılan KMTSO ve Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KTB) üyelerine hayırlı olsun dileklerinde bulunan Hisarcıklıoğlu, Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayları değerlendirdi.

Tüm kesimlerin gerekli mesajı verdiğini belirten Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin normalleşme sürecine girmesi gerektiğini vurguladı.

Hisarcıklıoğlu, bir gazetecinin, ‘Gezi Parkı'nda yaşanan olayların esnaflara ve iş adamlarına verdiği zararları nasıl değerlendiriyorsunuz?’ yönündeki sorusuna “Bundan en büyük zarar görenlerden bir tanesi yanımızda oturuyor. Bu sürecin bu dakika, bu saniyeden sonra artık bu işlerin bitmesinin istiyoruz. Bütün siyasi partiler, sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunmak istiyorum. Tamam herkes söyleyeceğini söyledi. Bu saatten sonra artık Türkiye’nin normalleşiyor olması lazım. Normalleşip esas işimize gücümüze bakıyor olmamız lazım. Bizler yılda yaklaşık 700 bin kişiye istihdam sağlıyoruz. Özellikle yurt dışındaki bunun yansımaları Türkiye ekonomisi hakkında yarın ciddi tahribatlara sebebiyet verebilir. Demokrasilerde şiddete başvurmadan herkes fikrini söyleyebilir. Şiddetin kesinlikle karşısındayız. Kimsenin malına, canına, kamu mallarına zarar vermeden herkes kendi dertlerini söyleyebilmeli. Ama bu işi uzattığımız zamanda bu sefer algıda maalesef yurt dışındaki içerdeki algılarımız farklı noktaya gidiyor. Enerjimizi toprağa vermememiz lazım. Herkes mesajını verdi. Artık bu işi bitirmemiz lazım.” yanıt verdi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER