ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Karla Karışık Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 13:58

Hırsızlık, güvenlik kamerasında


Bursa'da, müşteri gibi davranarak bir kuyumcudan altın bilezik çalan iki kadının görüntüleri güvenlik kamerasına yansıyınca, şüphelilerden biri, erkek arkadaşıyla başka bir kuyumcuda suçüstü yakalandı.
     İddiaya göre, merkez Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki bir kuyumcuya müşteri gibi gelen iki kadın, kuyumcuda çalışan R.Ö'nün gösterdiği bilezikleri inceledi.
     Kadınların ayrılmasının ardından bileziklerden birinin eksik olduğunu fark eden R.Ö, güvenlik kamerası kayıtlarını izleyince, kadınlardan birinin el çabukluğuyla bir bileziği cüzdanının altına gizleyerek aldığını tespit etti.
     R.Ö'nün şikayeti üzerine polis ekipleri, daha önce Balıkesir, İzmir, Eskişehir ve Bursa'da birçok hırsızlığa karıştığı belirlenen 2'si kadın 3 kişiyi takibe aldı. Polis, Zümbül K. (32) ve erkek arkadaşı Emre K'yi (29), tarihi Kapalı Çarşı'daki bir kuyumcuda suçüstü yakaladı.
     Yapılan incelemede, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ndaki kuyumcudan el çabukluğuyla bilezik çaldığı iddia edilen zanlının, Zümbül K. olduğu belirlendi.
     İki şüpheli, emniyetteki ifadelerinin ardından savcılığa sevk edildi. Diğer kadın zanlının ise arandığı bildirildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER