ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:09

Hırsızlık çetesine operasyon

Hırsızlık çetesine operasyon


Adana ve Antalya'da bir hırsızlık çetesine yönelik operasyonda gözaltına alınan 17 kişiden 7'si tutuklandı. 13 adrese eş zamanlı operasyon yapan polis, bir evde saksılara ekilmiş Hint keneviri buldu.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Bürosu ekipleri, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve yönetmek, örgüt adına suç işlemek, örgüte yardım etmek, ev ve işyerinden nitelikli hırsızlık, kasa hırsızlığı, konut ve işyeri dokunulmazlığını ihlal, mala zarar verme, ruhsatsız silah kullanma, uyuşturucu kullanmak ve ticaretini yapmak suçlarını işledikleri öne sürülen kişilere yönelik bir operasyon düzenledi. 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından tespit edilen Adana'da 10, Antalya'da 3 ayrı adrese 4 Haziran Salı günü eş zamanlı baskın yapan polis, çete elebaşı olduğu iddia edilen Kadir A.'nın da aralarında olduğu 17 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin, 15 ayrı hırsızlık olayına karıştıkları belirlendi.

Evlerde yapılan aramalarda çalıntı olduğu ve suçta kullanıldığı öğrenilen 1 ruhsatsız tabanca, 1 çalıntı tabanca, 10 bin 250 paket 67 bin 780 lira değerinde kaçak sigara, 65 bin lira para, 6 bilgisayar monitörü, 12 adet dizüstü bilgisayar, 1 DVD Player, 4 hard disk, 1 otomatik av tüfeği, 3 LCD ekran televizyon, 56 gram esrar, 3 saksıda kök Hint keneviri ve çeşitli markalarda 6 adet cep telefonu ele geçirildi.

Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen 17 kişiden, Kadir A., Yasin T., Yusuf D., Hasan Ö., Nüsret A., Selçuk A. ve Hadis E. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER