ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 11:19

Hırsızlığın böylesine akıl sır ermedi

Hırsızlığın böylesine akıl sır ermedi

Hırsız dediğin her şeyi çalar diye düşünürüz ama bunu çalabileceğine hiç ihtimal veremeyiz.


Osmaniye'de bir apartmanın asansörü kimliği belirlenemeyen kişilerce çalındı.
    
Alınan bilgiye göre, Adnan Menderes Mahallesi'ndeki 4 katlı apartmanın sakinleri, yaklaşık 1 ay önce binadaki asansörün çalındığını fark ederek polise başvurdu.
    
İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, apartmandaki asansörün motoru, kabini ve kapısının sökülerek, kimliği belirsiz kişilerce çalındığını tespit etti.
    
Parmak izi çalışması yapan polis ekipleri, olayın binayı yapan müteahhit ile asansör firması arasında alacak verecek meselesi sebebiyle yaşanmış olabileceğini ihtimali üzerine asansör firmasında çalışan 2 kişinin ifadesine başvurdu.
    
Asansör firması çalışanları ifadelerinde olayla ilgilerinin bulunmadığını ve kendilerinin asansörün çalınmasından haberlerinin olmadığını söyledi.
    
Bunun üzerine MOBESE kameralarını inceleyen polis ekipleri, hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirlenen 3 şüpheliyi bulmak için çalışma başlattı.
    
Bedensel engelli apartman sakini, dairesini sattı
    
Apartman sakinlerinden bedensel engelli Abdullah Temurtaş, asansörün ara sıra arızalandığını belirterek, olayın gerçekleştiği gün bazı kişileri asansörün başında gördüğünü ve asansörün tamir edildiğini düşünerek bu kişilere müdahale etmediğini söyledi.
    
Temurtaş'ın eşi Ayşe Temurtaş,  eşinin rahatsızlığından dolayı ailece mağdur olduklarını belirterek, ''Eşimin rahatsızlığından dolayı ikinci kattaki eski dairemizi satarak, asansörlü olduğu için bu binaya taşınmıştık. Benim de boyun fıtığı rahatsızlığım olduğu için olayın ardından mağdur olduk. Bu yüzden buradaki evimizi de sattık. Çok zor durumda kaldık. Olayın ardından 1 ay geçti. Ailece bu olaydan dolayı mağduriyet yaşadığımız için yakında başka bir yere taşınacağız'' diye konuştu.
    
Apartman sakinlerinden Samiha Koç da 3 ay önce apartmana taşındıklarını ifade ederek, ''Bu hırsızlık olayının ardından ailece biz de maddi ve manevi zarara uğradık'' dedi.
    
Apartmanda oturan diğer vatandaşlar da, asansörün ara sıra arızalandığını, olayın meydana geldiği gün asansörle uğraşan 3 kişi gördüklerini, ancak tamir yapıldığı düşüncesiyle müdahalede bulunmadıklarını anlattı.
    
Polis ekiplerinin hırsızlık zanlılarını bulmak için başlattığı çalışmaların sürdüğü bildirildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER