ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 15:18

Hırsızların "hedefi" haline geldi


Gebze ilçesinde nakliyecilik yapan astım hastası Burhan Çakmak, kullandığı kamyonun mazotu, aküsü ve lastiğinin ardından evindeki oksijen tüpünün de çalındığını öne sürdü.
Çakmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hırsızların evinin mutfak penceresinden girerek, astım hastalığı için kullandığı oksijen tüpünü, cihaza ait aparatları ve 6 oksijen maskesini çaldıklarını belirterek, polisin zanlıların bulunması için çalışma başlattığını söyledi.
Daha önce babasına ait kamyonun aküsünün çalındığını kaydeden Çakmak, "Gebze Küçük Sanayi Sitesi'nde depoya ve akülerin olduğu yere koruyucu kafes yaptırdım. Aracımdan 320 litre mazotu, bir süre sonra da kamyona takılı lastiği çaldılar. Aldığım önlemler işe yaramadı. Bu, yaşadığım 4. olay. Yine de hırsızlardan kurtulamadım" ifadesini kullandı.
- "Yetkililerin önlem almasını istiyorum"
Çakmak, maddi durumu kötü olduğu için kamyonun parçalarını alamadığını, bu nedenle de kullanamadığını dile getirdi.
Sürekli yaşadığı hırsızlık olaylarından bıktığını belirten Çakmak, "Geçimimi sosyal hizmetlerin 2 ayda bir verdiği 400 lira ve Gebze Kaymakamlığı ile Gebze Belediyesinden aldığım yardımlarla sağlamaya çalışıyorum. Hırsızlar, sık sık mahallemize gelerek arabaları soyuyor. Yetkililerin önlem almasını istiyoruz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER