ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 16:20

Hırsızları güvenlik kamerası kaydetti

Hırsızları güvenlik kamerası kaydetti


Manisa’da 18 güvenlik kamerasının bulunduğu bir ilköğretim okulunun bahçesindeki kantin, bir gün arayla iki defa soyuldu. İlk gün kapıdan giren hırsızlar, ikinci gün kapıdaki asma kilidi kıramayınca çatıdan girdi. Kantine dadanan yedi zanlının görüntüleri, okulun güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Geçen çarşamba günü zanlılar, kapıdan rahatlıkla girerek içeride bulunan 150 lira bozuk para, çiğ köfte, meşrubat, çikolata ve sakızları çaldı. Sabah kantine gelen işletmeci Ayşe Yunus, soyulduğunu görünce kapıya asma kilit taktı ancak zanlılar bu sabah yine geldi. Asma kilidi kıramayınca çatıdan girdiler. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, zanlıların rahatlığı dikkat çekti. Gece geç saatlerde ana kapıyı açarak bahçeye giren dört kişi, kantinin etrafında inceleme yaptıktan sonra kapıda bekleyen üç arkadaşlarıyla konuştu. Ardından ikisi okulun köşelerinde gözcülük yaparken diğerleri bahçeye tekrar girerek kantinin çatısına çıktı. Çatıdaki aydınlık kısımdan iki kiremit kaldıran zanlılardan birisi içeriye girdi. Daha sonra yanlarına gelen diğer bir şahıs, elindeki çantayı arkadaşlarına uzattı.

Kantin işletmecisi Yunus, şunları söyledi: “Çarşamba günü kantini açtığımızda soyulduğunu farkettik. Hırsızlar, içeride bulunan 150 lira bozuk para, çiğ köfte, meşrubat, çikolata ve sakızları alarak kaçmış. Önlem olsun diye o gün kapıya çelik asma kilit taktık ancak hırsızlar, bugün sabahın erken saatlerinde yine gelmiş. Bu kez içeride para bırakmadığımız için yine çiğ köfte, meşrubat, çikolata ve sakızları çalmışlar. Hırsızların bu rahatlığına, aynı işyerini bir gün arayla iki kez soymalarına anlam veremedik.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER