ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 16:35

Hırsızlardan başını alamıyor


Üsküdar’daki bir giyim mağazasını gözüne kestiren hırsızlar, 2 günde tam 5 kere aynı mağazayı soydu. Hırsızlık anı ise güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi.

Üsküdar’daki bir mağazaya iki gün boyunca, sabah saatlerinde gelen 3 kişi, önce müşteri gibi alış veriş yapıyor. Kasadaki görevliye 100 TL bütün para veren hırsızlar, kasa görevlisinin parayı bozdurmasını bekliyor. Bu sırada hırsızlardan biri pahalı kıyafetlere yönelerek çaldığı giysileri ceketinin sırt kısmında saklıyor. Hırsızlardan diğeri ise etrafı kollayıp hırsızlık yaptıkları reyonun soyulduğu belli olmasın diye kıyafetleri düzeltiyor. Çaldıkları kıyafetle hızla mağazadan çıkan soygunculardan 2’si, kapının önünde bekleyen arabaya yöneliyorlar.

İki gün boyunca 5 kere aynı şekilde mağazayı soyan hırsızlar, iş yerinin içerisindeki güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Olayın farkına varan mağaza çalışanları güvenlik kamerasını izleyip hemen polise haber verdi. İş yeri sahibinin yaklaşık 10 bin lira zararının olduğu belirtildi.

Mağazanın satış sorumlusu Ceyda Kekeç, “Üç kişi mağazaya geldiler. Bir kişi arkadaşımızı oyalarken diğer kişi malları çalmaya çalıştı. Diğer kişi de gözetmenlik yaptı. İki kere tekrarlandı bu olay. Bu olay tabii ki de can sıkıcı. Takım elbise, palto, kazak şeklinde kıyafetleri çaldılar.” dedi.

Polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı ifade edildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER