ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 15:01

'Hırsızlara yüzde on hisse'

Hırsızlara yüzde on hisse

Osmaniye’nin Bahçe ilçesinde, 7 ayda 4 defa iş yerine hırsız giren esnaf, çareyi iş yerini devren satılığa çıkarmakta arıyor.


Küçük Sanayi Sitesi'nde 20 yıldır demir doğrama işi yapan Mehmet Ateş, işyerine giren hırsızlar yüzünden işletmesini satılığa çıkartmak zorunda kaldığını söyledi. İşyeri sahibinin kardeşi Veli Ateş, işyerinin önüne 25 metrekarelik devren satılık afişi astıklarını belirtti. İş yeri sahibinin diğer kardeşi Nuri Ateş, Sanayi Sitesinin girişindeki iş yerlerinde bulunan kameraların incelendiğini, ancak bir netice alınamadığını anlattı.

7 ayda 4 defa işyerine hırsız giren Mehmet Ateş, "Yaklaşık 20 yıldır demir doğrama ve çelik çatı işi yapıyoruz. 11 kişi yanımda çalışarak ailelerine ekmek götürüyor. Bugüne kadar yanımdan ayrılan hiçbir işçimle sorunum olmadı. Bende kimsenin 5 kuruş alacağı kalmamıştır. İşyerime sürekli giren hırsızlardan bıktım. Bu yüzden işyerimi satmak istiyorum. Ne hikmetse bu Sanayi Sitesi'ndeki hırsızlık olayları bir türlü bitmiyor. Polisler de bu işe çare bulamıyor. BİMER'e kadar yazı yazdım ama bir netice alamadım. Buradan yetkililere sesleniyorum; Allah rızası için bu hırsızlık olayına çözüm bulun. Bize ne görev düşüyorsa, biz de onu yapalım. Kimseyle alıp veremediğim yok. Hırsızlara yüzde on hisse verseydim daha kârlıydım. Devletten yardım bekliyorum." diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER