ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Ocak 2013 Salı 17:01

Hırsız ''veresiye defterini'' de çaldı


Marmaris'te bir bakkala giren hırsız, para ve çeşitli eşyaların yanı sıra iş yeri sahibinin alacaklarının yazılı olduğu veresiye defterini de aldı.
     Marmaris Oto Sanayisi'nde bulunan bir bakkala gece saatlerinde gelen bir kişi, spiralle kilidi keserek içeri girdi. Bir bölümü çay ocağı olarak hizmet veren iş yerinin kasasındaki para, sigara ve telefon kontörlerini çalan kişi, bakkal sahibinin gizli bir bölmede tuttuğu ve sanayi esnafının borçlarının yazılı olduğu veresiye defterini de alarak kaçtı.
     Sabah geldiğinde soyulduğunu gören iş yeri sahibi Şevket Yula, polise haber verdi. Polis, zanlının bulunması için çalışma başlattı.
     Bu arada esnaf arkadaşları da Yula'yı ziyaret ederek ''geçmiş olsun'' dileğini iletti. Bazı kişiler de veresiye defterinin çalınmasına atıfta bulunarak, ''Bakkala borcu olan esnaflar bayram etti'' şeklinde espri yaptı.
     İş yeri sahibi Şevket Yula, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 5 bin lira zararı olduğunu söyledi. Yula, ''Bozuk paralarımız, sigara ve telefon kontörleri çalınmış. En son gizli bir bölmeye koyduğumuz veresiye hesap defterimiz vardı, onu da çalıp gitmiş. Bizi asıl üzen, biraz da güldüren olay veresiye defterin çalınması oldu. Çalınan paradan çok, veresiye defterine üzüldük'' dedi.
     Esnafın kendilerine olan borcunun çok önemli olmadığını dile getiren Yula, defterin ne amaçla çalındığını merak ettiklerini, ama henüz çözemediklerini kaydetti.
     Olayın ardından ''Bakkala borcu olan esnafların bayram ettiği'' yönündeki yorumların doğru olmadığını belirten Yula, ''Böyle bir düşünce içinde olursak esnafa suç atmış oluruz. Esnaf arkadaşlar az çok ne kadar borcu olduğunu biliyordur, kendilerini güveniyoruz, borçlarını ödeyecektirler. Hırsızlığı yapanın sanayi esnafına suç atmak istediğini düşünüyoruz. Polis de bu yönde araştırmalarını sürdürüyor'' diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER