ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 17:28

Hıdrellez Gaziantep’te coşkuyla kutlandı

Hıdrellez Gaziantepte coşkuyla kutlandı


Baharın gelişi olarak adlandırılan Hıdrellez Bayramı, vatandaşların yoğun ilgisiyle birlikte Kavaklık mesire alanında coşku ile kutlandı.

Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Şahinbey ve Şehitkamil belediyelerinin ortaklaşa düzenledikleri 'Hıdrellez Bayramı' Kavaklık mesire alanında kutlandı. Kutlamalara Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Aykanat, GASKİ Genel Müdürü Fahreddin Uslusoy ve çok sayıda vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Asım Güzelbey, Gaziantep’in artık kültür ve sanat yönü ile ön plana çıktığını, bugün Hıdırellez Bayramı’nda yapılan etkinliklerin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Her sene Hıdrellez’i Kavaklık Parkı’nda kutlayan vatandaşların, gönülleri doğrultusunda bir bayram geçirmelerini temenni eden Güzelbey, “Kavaklık artık bizim geleneksel kutlama mekanımız oldu. Şu bir gerçek ki Gaziantep kültürde büyük bir mesafe almış durumda. Gaziantep artık bir kültür kenti oldu. Bu çerçevede her türlü kültür etkinliklerini Gaziantepliler ile değerlendirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Kavaklık mesire alanında kadınların çiğ köfte yaptığı Hıdrellez Bayramı’nda, Şahinbey Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisinde, yerel sanatçılar Gaziantep türküleri ve oyun havaları ile vatandaşları eğlendirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER