ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 18:45

Hiçbir şey ağaç dikmelerine engel olamadı

Hiçbir şey ağaç dikmelerine engel olamadı


Dezavantajlı grupta yer alan ve Antalya'daki özel eğitim kurumlarına devam eden 30 öğrenci, hiçbir şeyin kendilerine engel olmadığını gösterdi ve onlarca fidanı toprakla buluşturdu.

Türk Ulusal Ajansı tarafından koordinasyonu sağlanan, Hayat Boyu Öğrenme Programı AB Projesi kapsamında dezavantajlı gençlere yönelik gerçekleştirilen Waves Projesi kapsamında doğa koruma etkinliği gerçekleştirildi. Antalya'daki üç özel eğitim kurumuna devam eden dezavantajlı 30 öğrenci Ermenek Mahallesi'ndeki ormanlık alana çam fidanı dikti. Öğretmenlerin, velilerin ve proje katılımcılarının da hazır bulunduğu etkinlikte çocuklar hatıra ormanı oluşturdu.

Psikolojik danışman Nuri Kurtuluş, yüzme programları ve çevre koruma etkinliklerin oluşan projeye Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, İtalya, Portekiz ve Romanya'nın dahil olduğunu söyledi. Antalya'dan Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün dahil olduğu projeyle, katılımcıların yaşamlarında sosyal, kültür ve sportif faaliyetlerin etkileri ile olumlu değişiklikler meydana getirmenin amaçlandığını dile getiren Kurtuluş, "Projenin amacı yaşamda hiçbir şeyin bize engel olamayacağına yönelik bir amaçla yola çıktık. Çocuklara da doğayı sevmeyi, sporu sevmeyi kazandırmaya çalıştık burada. Etkinliğe 30 öğrenci katıldı. Birlikte fidan dikildi. Aynı zamanda doğayı koruma alışkanlığı kazandırılmaya çalışıldı. Umarım başarılı oldu." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER