ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2016 Pazartesi 13:39

'Hesabı acımasızca sorulacaktır'

Hesabı acımasızca sorulacaktır

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul'daki terör saldırısına dair, "Arkadaşlarımızın kanı yerde kalmayacak, hiç kimsenin endişesi olmasın. Bunun hangi destekçisi olursa olsun dışarıdakiler ve içeridekiler, hesabı acımasızca sorulacaktır." dedi.


İstanbul'daki terör saldırısının ardından Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nü ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu mekanın bir taziye evi olduğunu söyledi.

Soylu, "Arkadaşlarımız, beraber oturduğumuz, sohbet ettiğimiz, ailelerimizi konuştuğumuz, geçmiş günleri yad ettiğimiz, kimimizin okul hatıralarını, kimimizin askerlik hatıralarını, kiminizin annenizin, babanızın size bir bayramda aldığını veya okula giderken söylediğini hep beraber paylaştığımız arkadaşlarımızı şehadete uğurlama günü. Bugün burada olmak istedim, sizlerle birlikte. Emniyet camiamızın çelik çekirdeği olan Çevik Kuvvet'le beraber olmak istedim." ifadelerini kullandı.

Zor bir coğrafyada yaşandığını dile getiren Soylu, egemenlik hakkını sarsmak isteyenlerin, bu hakkın muhafazasıyla görevlendirilen ve milletin gönlünde olan polise, askere, jandarma ve korucuya saldırarak ülkenin, milletin ve toprakların birlik ve beraberliğini, insanların birbirine olan sadakat ve bağlılığını zayıflatmaya çalıştığını kaydetti.

Evlatlarına, eşlerine, babalarına ve ailelerine veda edecek kahraman polislerin, saldırının yaşandığı yerden geçen masum sivil vatandaşların Allah'ın cenneti ve cemaliyle müşerref olacağını ifade eden Soylu, ölenlerin ardından okunan Fatiha ile "Biz sadece sana ibadet ederiz" denildiğini söyledi.

"Bizim teslim olduğumuz nokta burasıdır. Çünkü bu cennet vatanın bize niçin emanet edildiğini biliyoruz. Terör örgütleri maşalığını yaptıklarının ve maşalığını gerçekleştirdiklerinin talimatlarıyla hareket edecekler. Bizim görevimiz onları ebediyen bu coğrafyadan silmektir." diyen Soylu, zihinde bir saniye bile bunların bu coğrafyadan silinemeyeceğine dair en ufak bir tereddüdün söz konusu olmadığını vurguladı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER