ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Mayıs 2013 Cuma 21:56

Herkesi barış için mücadeleye davet etti

Herkesi barış için mücadeleye davet etti

Gültan Kışanak, Gazinatep’in Nizip ilçesinde organize edilen barış mitinginde partililere seslendi.


Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkan Yardımcısı Kışanak,"Biz herkesi kalıcı bir barış için mücadeleye davet ediyoruz." dedi.

Partililere konuşan Gültan Kışanak, “Barış halkın işi, barış gönül işi, barış sevgiye inanmak kardeşliğe inanmaktır. Bizlerde bu gün burada sizlerde bu inancı ve kararlılığı görerek bu çözüme daha fazla inandık. Böylelikle bu sürecin de nereye gideceğini siz karar vereceksiniz. Bu nedenle başlayan bu süreci tamamlamak için sizin gücünüze sizin desteğinize ve sizin mücadelenize ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Alınan kararın tarihi bir karar olduğunu ifade eden Kışanak, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sözlerine atıfta bulunarak, "Bu cümle barışın dili değildir. Bu cümle sürecin dili değildir." diye konuştu. Kışanak konuşmasına şöyle devam etti: “Birileri diyor ki bu süreç kapsamında acaba ne alındı ne verildi ve neden bu süreç başlatıldı. Eğer insanlarda vicdan ve halka inanç olursa bu soruları sormazlar. Biz herkesi kalıcı bir barış demokratik bir yaşam ve özgür bir gelecek için mücadeleye davet ediyoruz. Bu yürüyüş ve karar, tarihi bir karardır.”

Nizip Sebze Hali Meydanı’nda düzenlenen mitinge, BDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici, Parti Meclis üyeleri ile partiler katıldı

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER