ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 12:26

"Herkes Okusun Diye" kitaplar 2 lira


Elazığ'da bir kitabevince, okuma alışkanlığını artırma amacıyla başlatılan kampanyada, 14 günde 85 bin kitap satıldı.
     Elazığ Valiliği, Belediye Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün desteklediği kampanya kapsamında, Öğretmenevi önünde stant kuruldu ve tanesi 2 liradan kitap satışı yapıldı.
     Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kampanyada, iki haftada 85 bin kitabın satışı gerçekleştirildi.
     Kitabevinin sahibi Mehmet Hanifi Batı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, toplumda kitap okuma alışkanlığını artırma amacıyla başlattıkları kampanyaya ilginin yüksek olduğunu ve bunun kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
     İnsanların 'çok zamanım yok', 'pahalı' gibi bahanelerle kitap okumaktan uzaklaştıklarını vurgulayan Batı, "Türkiye'de okuma alışkanlığı geliştikçe insanların refah seviyesi daha da yükselecektir. Dünyada okuma alışkanlığı olan ülkeler ileri, refah seviyesi yüksek ülkelerdir. Onun için millet olarak okuma alışkanlığımızı kesinlikle geliştirmemiz lazım" ifadelerini kullandı.
     İki haftada 85 bin kitap sattıklarını dile getiren Batı, kampanyanın yaklaşık bir hafta daha süreceğini sözlerine ekledi.
     Kitaplardan satın alan üniversite öğrencisi Sevgi Bayat, pahalı olduğu için istedikleri her kitabı alamadıkları belirterek, "Çok güzel bir kampanya çünkü parası olan var, olmayan var. Herkesin okuması için gayet iyi bir kampanya, devamını diliyorum inşallah. Öğrenciler için kitap almak sorun oluyor. Buradaki klasikleri alabiliyoruz, ucuz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER