ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 13:48

“Herkes ayağını denk alsın”

“Herkes ayağını denk alsın”

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, kentte hanutçuluk yaparak turistleri rahatsız eden kişi ve işletmelere sert uyarılarda bulundu


Vali Hüseyin Avni Mutlu, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nde geçen yılın değerlendirilmesi ile ilgili toplantıya katıldı. Mutlu burada yaptığı konuşmada, hanutçuluk konusuna değindi. Bu konunun İstanbul’un kanayan yarası olduğuna dikkat çeken Mutlu, “Bu kanayan yaraya yani bunun adına hanutçuluk deniyor, ciddi bir şekilde parmak bastık. Artık İstanbul’da hanutçuluk yapmak suretiyle turisti turistleri rahatsız eden bir görüntüye bu şehirde ebediyen müsaade edilmeyecektir. Derhal bu işletmelerle ilgili işlemler yapıldı. 5 işletmeyi kapattık. Kapatmakla kalmıyoruz arkasından diğer denetim faktörlerimizi devrede tutmak suretiyle bu işletmelere yönelik sıkı takibimizi sürdüreceğiz.” dedi.

İstanbul’un genelinde bu işe cesaret eden kim varsa hakkında işlem yapacaklarının altını çizen Mutlu, “Adı bilinen 5 veya 10 mekan ile ilgili değil. İstanbul’un tamamı ile ilgili bu işe bulaşmış bu işe cesaret eden bu sistem ile turisti rahatsız eden kim varsa bununla ilgili ciddi tedbir mekanizmaları kurduk. Bu mekanizmaları ilçe kaymakamlıklarımız belediyeler ve kamunun diğer denetim grupları ile tam bir denetim mekanizması içinde hanutçuluğa bulaşmış her türlü işletme ile ilgili sonuna kadar ciddi müeyyideleri uygulayacağız. İstanbul’u güvenlik alanında ulaştırdığımız standarda turizmde de rahat edebileceği bir şehir haline getirmek noktasında ciddi bir duruşumuz var.” diye konuştu.

Hanutçuluğu İstanbul’un meselesi olmaktan çıkaracaklarını ilan eden Mutlu sözlerini şöyle tamamladı: “Kim yanlış yaparsa biz başında olacağız. Bu meseleyi İstanbul’un meselesi olmaktan çıkaracağız. Herkes ayağını çok çok denk alsın. Devletin pek çok denetim mekanizması vardır. Emniyeti, belediyesi vardır. Kim ki yanlış yaparsa devletin bütün mekanizmaları yanlış yapanın kapısındadır. Kim yanlış yaptıysa hakkında bunların hepsiyle ilgili işlem yapacağız. Hiç kimsenin devletin denetim mekanizmasının dışında kalması söz konusu olmaz. Ben cezayı seven bir idareci değilim ama hak edene cezayı vermekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Kim elini gönlünü yanlış işin içine sokarsa karşında devleti yani bizi bulur.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER