ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 21:08

"Her yerden dumanlar ve ateşler çıkıyordu"


Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen patlamaların sonrasında bir görgü tanığı, olay yerine geldiğinde her yerden dumanlar ve ateşler çıktığını gördüğünü söyledi.

"Olay yerine geldiğimde burası çok karışıktı." diyen görgü tanığı şunları söyledi: "Her yerden dumanlar ateşler çıkıyordu. Cesetlerin her biri bir taraftaydı. Aracın altında bir ceset vardı. Biz aracı kaldırdık. Aracın altından cesedi çıkardık. Arkamızda bulunan telefoncu dükkanından bir bayanı çıkardık. Herkes bir kargaşa içerisindeydi. Tekrar patlama olur diye duyumlar alıyorduk. Korkudan ne yapacağımızı bilmiyorduk. Dükkanların içine girerek cesetleri dışarı çıkardık. Ceset torbalarına koyduk. Bütün cesetler tanınmaz haldeydi. Hepsi yanmış durumda. İki amca oğlum aldığım bilgiye göre yaralanmış. Olay yerine yakın bir kahvehanede bulunuyorlarmış. Onların şu anda sağlık durumları iyi durumda. Biz halk olarak Suriyelileri burada istemiyoruz. Çünkü bizim buraya girdikleri günden bu yana her gün huzursuzluk çıkıyor. Her gün bir olay. Biz daha önce Reyhanlı’da rahattık. Rahat yaşıyorduk. Hiçbir problemimiz yoktu. Suriyeliler geldiği günden bu yana her gün bir huzursuzluk, her gün bir olay. Kimse çarşıya gidemiyor. Pazara gidemiyor. Her gün 'bir şey patlayacak' diye duyum alıyoruz. Korkuyoruz. Herkes tehdit altında."

Yakınlarından haber alamadıklarını belirten bir vatandaş ise “Kırıkhan’da oturuyoruz. Bu olayı duyduk hemen geldik. Bizim akrabalar da vardı burada. Onlar için geldik. Panikledik. Hanımla birlikte geldik. Ama olayın daha şokundayım. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Hiç kimseyle irtibat kuramadık. Telefonları kapalı iletişim kurulamıyor. Evleri kapalı." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER