ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 21:10

"Her statüko kendi nemacılarını da üretir"


Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'de terörün bittiğini ifade ederek, "Birileri bundan çok mutlu değil. Uluslararası alanda olduğu gibi Türkiye içinde de ekmeği, suyu, gıdası bu olan terörün bitmesini istemeyenler olabilir. Türkiye'nin sorunlarını giderek tek tek çözmesi, bunun da AK Parti hükumeti olarak çözülmesi birilerini rahatsız ediyor olabilir" dedi.
     Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) temasları çerçevesinde KKTC Başbakanı İrsen Küçük'le bir araya gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, iki ülke arasında imzalanan işbirliği protokollerinin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.
     Bir gazetecinin, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk'ün akil adamlara ilişkin sözleri konusundaki düşüncelerini sorması üzerine Atalay, Türkiye'nin yetiştirdiği akil insanların bu konulara kafa yorduğunu belirtti.
     Akil insanlar kadrosundaki kişilerin başta TOBB Başkanı olmak üzere Türk-İş Başkanı gibi büyük sendikaların, kuruluşların başkanları olduğuna işaret eden Atalay, "Akil adamlar, büyük kitleleri temsil ediyor. Doğrusu biz onları bu konularda sivil bir göz, Türkiye'nin önemli sorunlarını paylaşan insanlar olarak görüyoruz. Kendilerine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
     Akil insanlar için farklı nitelemelerde bulunanların söylediklerinin kendilerine ait olduğunu ifade eden Atalay, o tür nitelemelere cevap bile vermeyeceklerini belirtti.
    
"Her statüko kendi nemacılarını da üretir"
    
     Türk milletinin büyük desteği ile kronikleşen terör sıkıntısının üstesinden geleceklerini dile getiren Atalay, şöyle konuştu:
     "Türkiye'de şu an terör bitiyor. Birileri bundan çok mutlu değil. Uluslararası alanda olduğu gibi Türkiye içinde de ekmeği, suyu, gıdası bu olan, terörün bitmesini istemeyenler olabilir. Türkiye'nin sorunlarını giderek tek tek çözmesi, bunun da AK Parti hükumeti olarak çözülmesi birilerini rahatsız ediyor olabilir. Her statüko kendi nemacılarını da üretir. En kötü statükolardan bile nemalananlar var. Onun için o statükolarının değişmesini istemeyenler olabilir. O kişilerin ne dediğinden ziyade şunu demek istiyorum. Türkiye'nin sorunlarını giderek tek tek çözmesi bunun da Ak Parti hükümeti olarak çözülmesi birilerini rahatsız ediyor olabilir."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER