ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Haziran 2014 Çarşamba 16:23

Her kardeş şehir için zeytin ağacı dikildi

Her kardeş şehir için zeytin ağacı dikildi

İzmir'in Bergama ilçesinde düzenlenen 14. Kardeş Şehir Olimpiyatları’nın son günü, anlamlı görüntülere sahne oldu.


Yeni yapılan tenis kortlarının bulunduğu yeşil alana, Bergama ve olimpiyata katılan her kardeş şehir adına zeytin ağacı dikildi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki kapanış töreninin ardından Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'le birlikte alana gelen yabancı ülke delegasyonu, bu sürpriz karşısında duygulandı.

Başkan Gönenç ve delegasyon, zeytin ağaçlarının önünde bulunan ve üzerinde her kardeş şehrin isimlerinin yazılı olduğu mermer levhaları açtı. Kardeş şehir temsilcilerine, 14. Kardeş Şehir Olimpiyatları anısına hazırlanan çerçevelerden armağan etti. 2017 yılındaki olimpiyatlara evsahipliği yapacak olan Almanya Böblingen heyeti de Gönenç’e, barış ve kardeşliği sembolize eden bir heykelcik hediye etti.

Başkan Gönenç, yaptığı konuşmada, “Bu dört gün boyunca Bergama’da unutulmaz anlar yaşadık. Coşkulu bir açılış töreniyle başlattığımız olimpiyatlar, olimpizm ruhunu yansıtan bir atmosferde, barış, dostluk, kardeşlik ve işbirliği ortamında gerçekleşti. Biz de buna atıfta bulunarak her kardeş kentimizin ismine, barışın simgesi olarak bilinen zeytin ağaçlarından diktik. Dostluğumuzun, kardeşliğimizin daim olmasını diliyorum.” dedi.
KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER