ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2014 Çarşamba 09:16

Hepsi parçalandı Bank Asya pas geçildi!

Hepsi parçalandı Bank Asya pas geçildi!

Kobani provokasyonlarına 1 kurban veren Esenyurt'un Belediye Başkanı konuştu.


Yurdun dört bir yanında Kobani'ye destek bahanesiyle ortaya konulan çirkin tezgahla ilgili ilginç tespit... Eylemlerin İstanbul'daki merkez üssü olan Esenyurt'un AK Parti'li Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AKŞAM'a önemli açıklamalarda bulundu. İlçede bazı kimliği meçhul bazı kişilerin göstericilere para dağıttığı görüntüler kameralara yansımıştı. Bu görüntülerin ardından Başkan Kadıoğlu birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Kadıoğlu'nun sözleri:

- Büyük provokasyon var. Kimse bunu düşünmüyor. Bazı kişiler başıboş gezen tinerci, balici, işsiz gençlere sopa ve para dağıtıyor. Bunların gelecek kaygıları yok, istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.

- Esenyurt'taki görüntüler bununla sınırlı değil. Bazı siyasi parti yöneticileri de bu işin arkasında. Bizzat bunları tespit eden arkadaşlarımız var. Onlar da bu gençleri kullandılar.

- Olaylara katılanlar hangi bankaya, dükkana saldırılacağını önceden biliyordu. Bütün bankalara saldırıldı ama Bank Asya es geçildi. Bu tesadüf değil mi? Bu kişilere nerelere saldırılacağı önceden tembih edilmiş.

- Esenyurt seçildi çünkü BDP'nin İstanbul'daki en büyük tabanı burada. Küçücük bir olayda buradaki kitleyi rahatça ayaklandırabilirlerdi. Diğer örgütlerin hücre evleri de harekete geçirildi.

VATANDAŞLAR, 'BİR DAHA OLURSA LİNÇ EDERİZ' DİYOR

Esenyurt'ta olaylar sakinleşse de vatandaşların tepkili olduğunu dile getiren Kadıoğlu şunları söyledi: Her akşam sokaklarda geziyorum. Vatandaşları sükûnete çağırıyorum. Ancak herkes kızgın. En ufak bir olayda göstericileri linç edeceklerini söylüyorlar.

ATATÜRK BÜSTÜ YERİNDE

Esenyurt'taki olaylarda en büyük tepkiyi Atatürk büstünün yakılması çekti. Köyiçi'nde bulunan heykelin yakılması Türkiye genelinde öfke patlamasına neden olmuştu. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, yeni Atatürk büstünü geçen günlerde aynı yere koydurdu.

Akşam 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER